Son zamanlarda gündeme bomba gibi düşen konulardan biri Isparta’nın Yalvaç ilçesine bağlı olarak bulunan Çetince köyünde muhtarların uzun süre dayanamaması oldu. 20 ay içerisinde 5 tane muhtar değiştiren köy halkı durumdan çok şikâyet eder durumdadır.

İlk muhtar istifa etmek zorunda kalmış, ikinci muhtar sabıka kaydı bulunduğu için görevden alındı, üçüncü muhtar ikametini doldurmadığı için görevden alındı, dördüncü muhtar olan Ayşe Adıgüzel geçtiğimiz yıl öldürüldü, son gelem muhtar ise kaza geçirdiği için görevinden istifa etmek durumunda kaldı ve köyü terk etti. Bu akıl almaz olay karşısında köy halkı ve Isparta halkı çok şaşırmış bir durumda. Konu ile alakalı olarak araştırmalar sürerken yeni muhtar adayı seçimi yapılıyor.

O köyde yeni muhtar da istifa etti!

6 Aylık İkamet Zorunluluğundan Dolayı Görevden Alındı!

20 ayda 5 tane muhtar değiştiren köyde Selahattin Adıgüzel isimli muhtar 6 ay süre boyunca köyde ikametgâh etmemesinden dolayı görevinden alınması kararı verildi. 6 ay ikamet etmeme durumunu Mernis bilgileri de doğruladı ve bunun üzerine kesin olarak görevden alınmasına karar verildi.

Mehmet Ali Er

Selahattin Adıgüzel isimli muhtarın görevden alınmasının üzerine Efe Ayşe lakabı ile bilinen köyün tanınan isimlerinden olan Ayşe Adıgüzel muhtar seçildi. Sürekli olarak muhtar değişimi yapmasından dolayı köy halkı duruma bir çözüm bulunmasını ve olayın çözülmesini istiyor. Her gelen muhtarın normal olmayan bir şekilde görevden ayrılması insanları son derece tedirgin eden bir durumdur.

Selahattin Adıgüzel

Muhtarlardan Biri Olan Ayşe Adıgüzel Öldürüldü!

Selahattin Adıgüzel isimli muhtarın ikametgâh sorunu ile görevden alınmasının ardından köy muhtarlığına Efe Ayşe adı ile bilinen Ayşe Adıgüzel isimli kişi aday gösterildi. Aday seçilmesinin ardından eşi ve kayın pederi arasında çıkan tartışmayı ayırmaya çalışırken kurşunlara hedef oldu ve hayatını kaybetti. Ölümü ile birlikte yeni bir muhtar seçilse de o muhtar da iş kazası sebebi ile muhtarlıktan istifa edip köyden ayrıldı.

Ayşe Adıgüzel

Hiçbir muhtar adayının kalmaması sonucu muhtarlık görevi azaya verildi. İnsanların muhtar olmaktan çekinmesinden dolayı hala bir muhtarları bulunmuyor. Muhtarlık görevini belirli bir süre daha aza devam ettirecek gibi görünüyor.