$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

O Kasabada Ev Ücretsiz!

İtalya’nın Sicilya şehrinde Cammarata kasabasında halkın kasabadan göç etmesi sebebiyle evler ücretsiz yapıldı. Kasabaya göç eden herkes bedava ev sahibi olabiliyor.

  • 07.01.2020
O Kasabada Ev Ücretsiz!

İtalya’da nüfus kaybıyla başa çıkmak için 1 euro’ya ev satan kasabaların sayısında artış yaşanırken, Sicilya’ya bağlı Cammarata’nın belediye başkanı Vincenzo Giambrone’dan bu konuda çıtayı yükselten farklı bir yaklaşım geldi. Uzun ikna çabalarına rağmen yerli halkın bölgeyi terk etmesini engelleyemediğini belirten Giambrone, diğerlerinden farklı olarak ücretsiz ev projesini bu nedenle başlattıklarını duyurdu.Bölgeye özellikle genç nüfusu çekmeyi amaçlayan Cammrata, kasabaya yerleşenlere ücretsiz bir şekilde ev vermeyi vaat ediyor.

Cammarata, Sicilya’nın tarihi kasabalarından birisi. 6 bin 289 nüfuslu Cammarata, ormanların zengin olduğu bir bölgede ve deniz seviyesinden 1.578 metre yüksekte yer alıyor. Palermo’ya 60 kilometrelik bir mesafede bulunan Cammarata’daki birçok binanın geçmişi Ortaçağ’a uzanıyor. Cammrata Valisi Vincenzo Giambrone’nin hayata geçirdiği bu teşvikten yararlanmam tek şartı ise kasabaya kalıcı olarak yerleşmeyi kabul etmek. Ayrıca kasabaya yerleşen genç ve çocuklu çiftlere 1000 euro destek de verilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.