2020 yılı birçok yeni durum ile hayatlarımızı alt üst etti. Herkesi etkileyen pandemi 2020 yılının simge felaketi olurken, bunun yanı sıra çeşitli kötü haberler de ardı ardına gelmeye başladı. Kobe Bryant  2020 yılının başlarında hayatını kaybeden önemli bir ünlü. Maalesef hayatını kaybeden farklı ünlüleri de bu sene görebiliyoruz. Bunlardan birisi de Diego Armanda Maradona.

Maradona dünya çapında bilinen önemli bir futbolcudur. İnsanlar onu Tanrının eli olarak biliyor. 1986 yılında İngiltere’ye attığı gol, İngiltere’nin kupadan elenmesine neden olmuştu. Sonradan o topa eli ile müdahale ettiğini kabul etse de Maradona sevenleri o eli Tanrının eli olarak simgeleştirmiş durumdalar.

Maradona Aramızdan Ayrıldı

Geçtiğimiz günlerde yaşadığı Arjantin’de hayata gözlerini yuman Maradona birçok seveni tarafından gözyaşları ile uğurlandı. Oynadığı dönem futbolda bir ekol olan Maradona öldüğünde de dünya çapında büyük bir üzüntüye neden oldu. Birçok insan onun futbol dehasına hayran olsa da Maradona siyasi söylemleri ve dezavantajlı gruplara yönelik söylemleri ile de ön plana çıkan bir futbolcudur.

nusret-maradona-nin-masasini-kalici-olarak-13764342_4561_o

Geçirdiği kalp krizi ile aramızdan ayrılan Maradona simgeleşen bir isim. Maradona aynı zamanda Nusret’in restoranında da görüntülenmişti geçtiğimiz günlerde. Nusret dünya çapında restoran zincirleri ile bilinen ünlü tuz atma hareketi ile tanınan ünlü bir yemek ustası

Nusret Restoranında Maradona’yı Ölümsüzleştiriyor

Maradona’nın ölümü sonrasında Nusret Maradona için rezerve edilmiş masaya artık bundan sonra müşteri alınmayacağını, bu masanın sonsuza kadar Maradona adına rezervli olduğunu ifade etti. Dubai’deki restoranında bulunan Maradona’nın yemek yediği masa artık bundan sonra sadece Maradona’ya rezerv edilmiş durumda.

Ünlü bir İnstagram fenomeni de olan Nusret Maradona’nın bu şekilde hatırlanması için hareket ediyor. Dünya çapındaki restoranları ile öne çıkan Nusret birçok dünya yıldızının da tercih ettiği restoranlara sahip. 2 yıl önce bu mekânda yemek yiyen Maradona ile Nusret hatıra fotoğrafı da çektirmişti.

Nusret bu dünya starının kendi mekânında sürekli olarak anılması için bu yöntemi tercih etmiş görünüyor. Sosyal medya hesabı üzerinden söz konusu masanın görsellerini paylaşan Nusret takipçilerinden çok sayıda beğeni almış durumda.