NASA bilindiği üzere, yıldızları, gezegenleri ve güneş sisteminde ki olayları inceliyor. NASA, ağırlıklı olarak, uzay, her ve gök bilimleri konuların da araştırmalar yapıyor. İnsanlı ve insansız olan hava araçlarını da araştıran NASA, son olarak, ozon tabakasını ve uzay da tıp gibi bilimsel konuları da araştırmaya başlamıştır.

NASA, ABD’ ye bağlı ve uzay çalışmalarından sorumlu ve yükümlü olan, kuruma verilen isimdir. İlk zamanlarda askeri amaçla kurulmuştur 1958 senesinin Ekim ayından itibaren, sivil alan da görev yapmaya başlamıştır.

NASA'dan gizemli gök cismi hakkında flaş açıklama! Ne olduğu ortaya çıktı!

NASA’da bulunan bilim adamları, çeşitli araştırmalar yaparak, uzaydan bir tehlike geleceği zaman gözlemleyip, bu bilgiyi aktarıyorlar. Hatta yakın bir zaman da, dünya yörüngesine gizemli bir cismin girdiği bilgisini paylaşmışlardır.

Bu cismin dünya yörüngesin de, belirli bir süre kalacağını da düşünerek çeşitli araştırmalara girmişlerdir. Teorisyenler bu gizemli olan cismin, bir gözlem uydusu olabileceğini ve uzaylılara ait olduğunu iddia etmişlerdir. Nihayet NASA, bu gizemli cismin ne olduğu konusun da bir kanıya varıp, gerekli bilgiyi paylaşmıştır.

Gizemli Cismin Ne Olduğu Ortaya Çıktı

NASA’ nın yeni açıklamasına göre, geçtiğimiz eylül ayında gözlemlenen bu cismin, Ay’a 1966 senesin de gönderilen, mekiği taşımış olan, Centaur isimli roketin tepesinin olduğu bölüm olduğu ortaya çıktı.

Cismin yaklaşık 10 metre uzunluğu olduğu, 3 metre eni olduğu belirtildi. Bu cismin rokete ait olduğu da, kızılötesi bir teleskop yardımı ile doğrulandı.

NASA'dan gizemli gök cismi hakkında flaş açıklama! Ne olduğu ortaya çıktı!

Bu roket parçasının geçtiğimiz eylül de, dünya yörüngesine girip, yeryüzüne yaklaşmaya çalışmıştı. Bu cismin gelecek Mart ayın da, dünyanın yörüngesinden çıkacağı ve güneşin etrafında, kendi yörüngesin de döneceği verilen bilgiler arasındadır.

NASA'dan gizemli gök cismi hakkında flaş açıklama! Ne olduğu ortaya çıktı!

NASA’nın, şuan ki planları arasın da, yeni uzak teknolojileri üretmeye çalışmak, havacılığın gelişmesine katkı sağlamak, güneş sisteminde, insan varlığını çoğaltmak, gençler le öğrencilerle yeni bilgiler paylaşmak ve gök olayları hakkin da daha fazla gök olayının, gizemini çözüp bilgileri paylaşmak, başlıca planlarıdır. NASA geçtiğimiz günler de, bağışlanan iki keşif teleskopu da kabul etmiştir.