İçinde bulunduğumuz günlerde ödemeleri aksayan, biriken faturalarını yatırmak isteyen, acil ödemesi gereken borcu olan bir çok vatandaşımız bulunuyor. Halkbank’tan sonra bir başka Devlet Bankasından da yeni kredi paketi geldi, Ziraat Bankası, temel ihtiyaç kredisi altında vatandaşların nakit ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. 10 bin TL’ye kadar verilen kredi de ilk 6 ayı ödemeyerek, taksitlerinize 7. aydan itibaren başlayabilirsiniz.

Korona virüsün ekonomik yansımaları bir çok sektörden, bir çok kesimden vatandaşımızı maddi anlamda zor duruma soktu, piyasa da ihtiyaç duyulan en önemli birim şu sıralar nakit para. Devlet bankaları bu ekonomik sıkışmayı en aza indirgemek için çeşitli önlemler alarak bir çok çeşit kredi paketini vatandaşın başvurması için sundu. Sosyal Hayatı Destek paketleri normalleşme sürecine girmemiz ile birlikte 3 Devlet Bankasından kullanıma sunuldu, içerisinde otomobil, ev, tatil gibi harcamaları karşılayacak kredi paketleri bulunuyordu. Bugün, Ziraat Bankası yeni bir kredi paketini daha hayata geçirdi.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Ziraat Bankası’nın verdiği Temel İhtiyaç Destek kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, başvuruların nasıl yapıldığını merak ediyor. Krediye başvurmak için internet şube ya da Ziraat mobil uygulamasını kullanarak, başvuru yapmak ve hatta başvuruyu anlık olarak takip etmek mümkün.Eğer Ziraat Bankası’na ait Bankartınız varsa, kart şifrenizle beraber, https://bireysel.ziraatbank.com.tr/ adresinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru Sonuçları

10 bin TL krediye başvuranlar Ziraat Bankası kredi sonucunu nasıl öğrenebileceklerini araştırıyor. Kredi başvurunuzun güncel durumu öğrenmek için direkt olarak https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim adresine tıklayabilirsiniz.