Son zamanlarda hem ülkemizi hem de dünyayı derinden etkileyen korona virüs her geçen gün yeni şekli ile karşımıza çıkıyor. Korona virüs mutasyona uğradıkça belirtilerinde de değişiklikler meydana geliyor. Son zamanlarda korona virüs vakası ve bu hastalıktan ölen kişilerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Gündem konularından bir diğeri de aşı çalışmaları oluyor.

Son dakika haberi: Mutasyona uğrayan corona virüste yeni belirtiler ortaya çıktı! Diğer belirtilerden önce ortaya çıkıyor

Aşı ile ilgili çalışmalar hala sürüyor. Korona virüsün en çok bilinen belirtilerinden biri ateş, öksürük, boğaz ağrısı, ishal ve tat, koku kaybı oluyor. Bu belirtilerin yanı sıra hiç bilinmeyen bir belirtinin daha ortaya çıktığı anlaşıldı. Bu belirtinin 12 gün boyunca sürmesi de dikkat çeken durumlardan biri oldu. Bu belirti diğer bütün belirtiler ortaya çıkmadan önce kendini gösteriyor. Yeni belirti burunda aşırı kuruma şeklinde oluyor. Bu durum çok uzun süre devam ediyor.

Tat ve Koku Kaybı Oluşmadan Ortaya Çıkan Belirti!

Covid 19 İspanya bilim insanlarının yaptığı çalışma doğrultusunda yeni bir belirti olduğu ortaya çıktı. Hastaların yarısından çoğunun covid belirtilerini göstermeden hemen önce burun kuruluğu gibi bir problem ile karşı karşıya kalır. Bu durum hastalık boyunca devam eder. En erken semptomlardan biri olduğu için hastalığın erken teşhisinde çok önemlidir.

Burun kuruluğu yaşayan kişilerin  mutlaka hastaneye gitmesi ve test yaptırması gerekir. Burun kuruluğu hastalığından hemen sonraki günlerde boğaz ağrısı ve öksürük kendini göstermeye başlar. Son zamanlarda insanların çoğunda burun kuruluğu problemi ortaya çıkmaya başladı. Bu durumu ciddiye alarak covid 19 şüphesini yaşamanız gerekir.

Burun Semptomları

Yeni tip corona virüs ile ilgili semptomlar kendini göstermeye başladı. Hastaların yarısından fazlasında burun kuruluğu gibi bir problem kendini gösteriyor. Burun kuruluğu genel olarak hem gençlerde hem de yaşlılarda çok sık görülen belirtilerden biri haline geldi.

Burunda aşırı garip bir his ve ciddi şekilde bir kuruluk meydana gelir. Bu gibi belirtileri göz önünde bulundurarak yaşandığı takdirde hastaneye başvurmak gerekir. Son zamanlarda ateş ya da tat, koku kaybından önce gerçekleşen belirtilerden biridir. Aynı zamanda burun kuruluğu belirtisi 12 gün boyunca sürüyor.