Kaybolan İkranur’u bulmak için 4 gündür arama faaliyetleri sürdürülüyordu ve maalesef küçük kızın evinin 1 kilometre çevresinde cesedi bulundu. Ölüm sebebi açıklanmadı fakat emniyet güçleri cinayet ihtimali üzerine araştırma yapmaya başladı.

7 yaşındaki İkranur Tirsi 4 gün önce kaybolmuştu, evine yalnızca bir kilometre uzakta olan dere yatağında AKUT ekipleri minik kızın cesedini buldu, cansız bedeninin bulunması ardından yetkililer  bölgeye kimse alınmadı ve araştırma faaliyetleri yürütülmeye devam edildi. Ölüm sebebi hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, cinayet ihtimali üzerinde de duruluyor.

İkranur Nasıl Kaybolmuştu?

Giresun’a bağlı Bulancak ilçesinde bulunan evlerinin yakınında bir bahçede arkadaşları ile oyun oynayan 7 yaşındaki İkranur Tirsi bahçede dolaşan hayvanlara bakıp geleceğini söyledi, üzerinden zaman geçmesine rağmen ger dönmeyen küçük kızın arkadaşları ailesine haber verdi. Alilesi hemen görevli memurları aradı ve minik kızın bulunması için başta AFAD, AKUT ve Jandarma olmak üzere arama çalışması başlatıldı. Ekiplerin 106 hektar alanda geniş çaplı araştırma yapmasına rağmen İkranur’a ait her hangi bir ize rastlanmamıştı. Yaşananları anlatan anne; “Ben ilçedeydim. Köye geldiğimde çocuğumu sordum bana ‘yan tarafta komşunun çocuğu ile oynuyor’ dediler. Sonra amcasına sordum ‘ben eve yolladım’ dedi. Çocuğum ortalıkta yok. Her yerde aranıyor. En son üzerinde pembe ayakkabı ve taytı vardı. Görenler bize haber versin” dedi. Bugün ise maalesef acı haber geldi ve İkranur ‘un cansız bedeni dere kenarında bulundu.