Zayıflamak ve fazla kilolarından kurtulmak isteyenler mide küçültme ameliyatını tercih ediyor. Ancak bu işlemin doğru bir yöntem olmadığını dikkate almayan insanlar ne yazık ki hayatını kaybediyor. Birçok ünlü isim de mide küçültme ameliyatı ile zayıflamaya çalışıyor.

Mide ameliyatından sonra hayatını kaybetmişti! Ölüm nedeni belli oldu

Mide operasyonu sonrası yaşanan şok ölümlere ne yazık ki bir yenisi daha eklendi. Mide ameliyatından sonra beklenmeyen bir şekilde hayatını kaybeden Samsunlu kadının ölüm sebebi belli oldu. Ancak sebep oldukça farklıydı. Genç kadının geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.

Evinde Cansız Bedenine Ulaşıldı

Yaşanan bu vefat haberi Samsun’dan geldi. Yaklaşık olarak 2 ay önce mide küçültme operasyonu geçiren ve dün sabah saatlerinde yaşadığı evinde cansız bedenine ulaşılan 37 yaşındaki Sevim Sarıkaya gözyaşları içerisinde toprağa verildi. Ancak Sevim Sarıkaya’nın ön otopsisi raporunda kalp krizi geçirdiği ve kalp krizi sebebiyle hayatını kaybettiği ifade edildi.

Çok sayıda profesör tarafından uygun görülmeyen mide küçültme ameliyatı ani ölümlerin yaşanmasına sebep olsa da kilo sorunu yaşayan kişiler bu ameliyatı tercih ediyor. Samsun’un Atakum ilçesine bağlı Mevlâna Mahallesi’nde hayatını devam ettiren Sevim Sarıkaya yaklaşık olarak 2 ay önce özel bir hastanede mide küçültme operasyonu yaptırdı.

Ancak Sevim Sarıkaya dün sabah saatlerinde yaşadığı evde yakınları tarafından kendisine ait çekyatın üzerinde hareketsiz bir şekilde yatarken bulundu.

Sağlık Ekipleri Hayatını Kaybettiğini Belirledi

Olayı gören yakınları vakit kaybetmeden 112 acil servise haber verdiler. Yakınlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri ne yazık ki Sevim Sarıkaya’nın hayatını kaybettiğini dile getirdiler. Yakınlarından bilgi alan sağlık çalışanları Sevim Sarıkaya’nın 2 ay önce mide küçültme ameliyatı yaptırdığını öğrenmiş oldular.

37 yaşındaki genç kadına yapılan ön otopside ameliyattan değil kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği belirlendi. Eve en yakın olan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna sevk edilen Sevim Sarıkaya’nın yapılan ön otopsisinde ise kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği tespit edildi. Sarıkaya’nın cenazesi otopsiden sonra Samsun iline bağlı Derecik Mezarlığı’nda dün gözyaşlarıyla toprağa verildi.