$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

MHP’den “KYK Borçlarının Faizleri Silinsin” Talebi!

MHP, MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan tüm KYK borçlularını ilgilendirecek bir müjde verdi. KYK borçlarının faizleriyle ilgili olarak açıklama yapan Aycan, TBMM’ye bu konuda bir başvuruda bulunduklarının altını çizdi. KYK borçlarının silinmesi için gerek Twitter, gerek diğer sosyal mecralarda sık sık gündem oluşturan yükümlüler, MHP tarafından gelen bu açıklamayla birlikte umutlandı.

  • 12.07.2019
MHP’den “KYK Borçlarının Faizleri Silinsin” Talebi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan KYK borçlarına yönelik yeni bir açıklama yaptı.

Aycan kişisel twitter hesabı aracılığıyla yaptığı paylaşımında KYK borçlarının faizlerinin silinmesi adına başvuru yaptıklarını ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan kişisel twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında;

“Yükseköğrenim gençliğinin kullandığı krediye uygulanan gecikme faizinin kaldırılması için KYK ya başvuruda bulunduk.” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) başvuru yapan Aycan’ın Meclis dilekçesinde ise;

“Bilindiği gibi yükseköğrenim gençliği kurumunuzdan öğrenim kredisi almakta, mezun olduktan sonra geri ödemektedir.

Son günlerde yükseköğrenim mezunları gençler mezun olduktan sonra iş bulamadıkları, çalışamadıkları için aldıkları kredi borcunu ödeyemedikleri veya geç ödedikleri, bu yüzdende gecikme faizi uygulandığı ve borç yükünün artması nedeniyle daha büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirtmektedirler.
Bu durumdaki gençler borçlarına sadıktır ve kuruma borçlu olmak istememektedirler.

İstemeyerek borcunu ödeyemeyen ve faiz uygulamasına tabi olan bu gençlerimize bir kolaylık sağlamanızı, en azından faiz yükünden kurtarılmasını veya borçlarını yapılandırarak ödeme kolaylığı göstermenizi bekliyoruz.

Durumu bilgilerinize sunar, yapabilecek bir kolaylığı kredi kullanan gençler adına bekleriz. Saygılarımla” ifadelerinde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.