Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan KYK borçlarına yönelik yeni bir açıklama yaptı.

Aycan kişisel twitter hesabı aracılığıyla yaptığı paylaşımında KYK borçlarının faizlerinin silinmesi adına başvuru yaptıklarını ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan kişisel twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında;

“Yükseköğrenim gençliğinin kullandığı krediye uygulanan gecikme faizinin kaldırılması için KYK ya başvuruda bulunduk.” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) başvuru yapan Aycan’ın Meclis dilekçesinde ise;

“Bilindiği gibi yükseköğrenim gençliği kurumunuzdan öğrenim kredisi almakta, mezun olduktan sonra geri ödemektedir.

Son günlerde yükseköğrenim mezunları gençler mezun olduktan sonra iş bulamadıkları, çalışamadıkları için aldıkları kredi borcunu ödeyemedikleri veya geç ödedikleri, bu yüzdende gecikme faizi uygulandığı ve borç yükünün artması nedeniyle daha büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirtmektedirler.
Bu durumdaki gençler borçlarına sadıktır ve kuruma borçlu olmak istememektedirler.

İstemeyerek borcunu ödeyemeyen ve faiz uygulamasına tabi olan bu gençlerimize bir kolaylık sağlamanızı, en azından faiz yükünden kurtarılmasını veya borçlarını yapılandırarak ödeme kolaylığı göstermenizi bekliyoruz.

Durumu bilgilerinize sunar, yapabilecek bir kolaylığı kredi kullanan gençler adına bekleriz. Saygılarımla” ifadelerinde bulundu.