Memur ve memur emeklilerinin, bu yıl ve gelecek yıl içerisindeki mali ve sosyal haklarının eksiksiz bir şekilde belirlenecek olduğu 5. Dönem Toplu Sözleşmesi üzerinde hükümet ve memur sendikalarının yaklaşık olarak 20 gündür devam eden süreç sonucunda anlaşmaya varamamasıyla birlikte start alan Hakem Kurulu süreci 28 Ağustos sabahı da devam ediyor.

3 günlük çalışma süresi içerisinde hizmet kollarının tüm taleplerini görüşen ve değerlendirme altına alan Kurul, dün ise genel talepler üzerinde görüşme yaptı.

Memur – Sen tarafından 23 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilen başvuru sonrasında, Kurulun hemen ertesi gün 24 Ağustos Cumartesi günü ilk toplantısıyla birlikte başlayan ve toplam olarak 5.2 milyona yakın insanı etkileyecek çalışmalar Sayıştay Başkanlığı’nda ilerliyor.

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş’ın başkanlık yaptığı ve toplam 11 üyesi bulunan söz konusu Hakemler Kurulu, çok yoğun çalışma yapıyor ve hemen hemen 24 saate yakın mesai yapıyor.

Bugün gün içerisinde kurulun memur ve memur emeklisi maaşlarının ne kadar olacağını, 2020 – 2021 yılları içerisinde her türlü mali ve sosyal hakkının detaylarının bulunduğu 5. Dönem Toplu Sözleşme kararı bugün açıklanacak.