2020 sezonundan olaylı bir şekilde diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz sevenleri ile tekrar buluşuyor. Uğur Yılmaz Deniz’in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar sebebi ile yarışma ile olan ilişiği kesilmişti. Acun Ilıcalı’nın yarışmacı Uğur Yılmaz Deniz’in 8 sene önceki paylaşımlarını sebep göstererek diskalifiye etmesine hem masterchef izleyicileri hem de bu konuda duyarlı olmak isteyen herkes tepki göstermişti.

Uğur Yılmaz Deniz Çok Daha Büyük Bir Proje İle Geri Dönüyor

Uğur Yılmaz Deniz yarışmanın Pazar günü yayınlanan eleme gecesinde yarışmada eleme turu gerçekleştirilmeden potaya giden yarışmacılar arasından ismi söylenerek direk elendi. Sosyal medyada çok fazla tepki alan bu diskalifiye olayının ardından Uğur Yılmaz Deniz ekranlarda sevdikleri ile yeni bir proje kapsamında buluşuyor. Diskalifiye edilen yarışmacı hayranları ile Youtube kanalında buluşacak. Henüz yayına başlamadığı halde büyük ilgi ve merak ile bekleniyor.

MasterChef Uğur Yılmaz Deniz Kimdir? Uğur Yılmaz Deniz'in mesleği - MEDYA  Haberleri

Uğur Yılmaz Deniz’in Diskalifiye Edilmesinin Ardından Annesinin Sözleri

Uğur Yılmaz Deniz’in tam 8 sene önce ergenlik döneminde yaptığı ahlak dışı paylaşımlar sebebi ile yarışmadan elenmesine Uğur Yılmaz Deniz’in hem sevenleri hem de ailesi aşırı tepki gösterdi. En büyük tepkiyi Uğur’un annesi ve abisi verdi. Annesi sosyal medya hesabından benim oğlumun canını yaktılar. Dilerim Allah’tan onların da canı yansın şeklinde yakındı. Uğur’un abisi de sen benim şampiyonumsun şeklindeki paylaşımlar ile kardeşine verdiği desteği göstermişti.

Uğur Yılmaz Deniz Kimdir?

Uğur Yılmaz Deniz yarışmaya Antalya ilinden katıldı. Yarışmacı 26 yaşında programa katıldı. Aşçılık kariyerine pek de gönüllü başlamadığını ifade eden Uğur zaman içinde yemek yapmayı sevdiğini de ekledi. İlk aşçılık tecrübelerine küçük işletmelerde başlayan Uğur Yılmaz Deniz aşçılık için gerekli bilgileri öğrendikçe bu konuya daha da ilgisinin arttığını söyledi.

Masterchef Türkiye'den uzaklaştırılan Uğur'un yeni işi kesinleşti: Bu kez  de ekran yüzü olacak! - MEDYA Haberleri

İl Riccio Bodrum gemisinde 2 sene kadar hem eğitim aldı hem de çok farklı mutfaklarda yemek yapma imkânı bulmuş. Bu gemide çalışırken tam 7 İtalyan şef ile çalışan Uğur Yılmaz Deniz özellikle İtalyan mutfağı ve soğuk başlangıçlar konusunda kendisini geliştirmeyi başarmış.