Arjantin futbolunun efsanesi, gol kralı Maradona, özellikle İtalya takımı olan Napoli formasıyla hafızalara kazınmış, dünyaca ünlü bir futbolcudur. Esas adı Diego Armando Maradona olan futbolcu, 60 yaşında geçirdiği kalp krizi nedeni ile hayatını kaybetmiştir.

Maradona'nın ölümüyle ilgili şok iddia

Bir süre önce beynine pıhtı atması sonucu, bir beyin ameliyatı geçiren Maradona’nın ölümü şok etkisi ve büyük üzüntü yaratırken, Arjantinli bir gazeteci olan, Martin Lemos, Maradona’nın ölümü ile ilgili şok bir iddia da bulunmuştur ve Maradona’nın doktor hatası nedeniyle vefat ettiğini söylemiştir. Vefat haberi ile birlikte, Maradona Kimdir hangi takımlar da oynamıştır gibi sorular da tekrar gündeme gelmiştir.

Maradona Kimdir

30 Ekim 1960 senesin de doğan Maradona Arjantinlidir. Annesi ev hanımı ve babası fabrika işcisi olan Maradona, 8 kardeştir. Yoksul bir ailenin çocuğudur. Kardeşleri arasında en eğlenceli ve dik kafalı olan Maradona’ dır. Küçükken futbolcu olma hayali kuran Maradona’nın en çok istediği şey de, yoksul olan ailesine bir ev alabilmektir.

Tarihin en yüksek transfer ücreti Maradona’nındır. Barcelona takımına 5 milyon dolara transfer olan Maradona, Napoliye’de 12 milyon dolara transfer olmuştur. Özellikle Napoli’ de hayatının en parlak dönemini yaşayan Maradona, harika kupalar kazandırmış ve 20. Yüzyılın da en iyi futbolcusu ödülünü FIFA tarafından kazanmıştır.

Son dakika: Maradona son sağlık durumu nasıl? Diego Maradona kaç yaşında?  Maradona son hali! - Dünyadan Haberler

Maradona futbol hayatı boyunca pek çok hastalık ve sakatlık geçirmiştir. Bir dönem bazı sebeplerden dolayı, futbolda ayrı kalmak durumunda kalmıştır. 2008 senesin de ise Arjantin’in teknik direktörlüğünü yapmıştır.

Maradona Neden Öldü

Geçtiğimiz günler de hayatını kaybeden Maradona’nın, ölümü de pek çok tartışmaya yok açmış çeşitli iddialar gündeme gelmiştir. Bu iddialardan biri de Arjantinli bir gazeteciye aittir.

Edgardo Codesal: Maradona tanıdığım en kötü insan – Spor Haberleri

Bir spor kanalına bağlanan gazeteci Martin Lemos,  çarpıcı bir iddiaya imza atmıştır. Lemos,  Maradona’nın bir kalp krizi geçirmiş olduğunu fakat kendisine müdahale eden doktorların, yanlış bir uygulama yaptığı ile ilgili bir bilgi edindiklerini söylemiştir. Daha sonra da, kendilerine sadece öldü bilgisinin gelip, bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadıklarından bahsetmiştir.