Dar gelirli insanlar için kimi zaman  kredi kartı hayat kurtarırken kimi zaman da büyük sorunlar yaratabilir. Özellikle kredi kartlarında yaşanan alışveriş durumunun kontrolsüz bir şekilde gerçekleştirilmesi ve ardından da kartlarda yaşanan ödeme sorunlarının her geçen gün daha da büyümesi daha büyük sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Öte yandan kredi kartı ile yapılan alışverişleri ödeyecek gücü bulunan fakat kredi limiti yetersiz gelen pek çok banka müşterisi de büyük bir sıkıntı yaşamaktadır.

 

Günümüzde genel olarak alışverişlerde kredi kartının kullanılması ve kredi kartına olan ihtiyacın her geçen gün artış göstermesi, pek çok kişinin de büyük sıkıntılar yaşamasına neden olmaktadır. Bu durumdan dolayı da genel olarak herkesin kredi kartı limitini arttırmaya çalışması gözlemlenmektedir. Limitsiz bir kredi kartı herkesin hayali olsa da bankalar genellikle belli şartları taşıyan müşterilerine limitsiz kredi kartı vermektedir.

 

Gerekli şartları taşıyan ve bu durumdan dolayı da limitsiz kredi kartı almaya hak kazanan müşteriler, genel olarak ekonomik anlamda güçlü insanlardır. Ekonomik anlamda güçlü oldukları için de herkesin dikkatini çeken pek çok müşteriye limitsiz kredi kartı verilmektedir.

 

Kredi kartlarının alınabilmesi için kişilerin belli bir ekonomik seviyeye gelmiş olması gerekmektedir. Yani kredi kartı almak için ekonomisi yeterli olan kişilere kredi kartı verilir. Bu durumun yanı sıra, limitsiz kredi kartı alabilmek için kişilerin ekonomik olarak çok yüksek derecelerde olması gerekmektedir.