Koronavirüs vakaları beklenen sayıdan fazla olunca İngiltere’nin Leicester kenti karantinaya alındı. Bu tedbirler kapsamında okulların ve ticari işletmelerin kapatılması ayrıca normalleşme sürecinin durdurulmasına karar verildi.

Zor ama Önemli Kararlar

İngiltere sağlık bakanı Matt Hancock, covid 19 gündemi ile toplanan parlamentoda yaptığı açıklamada, Leicester kentinde beklemedikleri bir vaka artışının olduğunu söyledi, bakan kentte ki vaka sayının ülkede ki vaka sayısının yüzde 10’unu oluşturduğunu dile getirdi. Yerel yetkililerle adıkları önlemlere,“ Bazı Zor ama Önemli Kararlar” diyerek isimlendiren İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock  Salı gününden itibaren  mağazaların Perşembe gününden itibaren ise okulların kapatılacağını duyurdu.

Önlemler Devam Edecek

Ülke genelinde 4 Temmuz’ da kaldırılacak bazı kısıtlamalar ile normalleşme sürecinde yeni bir adıma geçecek olan İngiltere vaka sayılarının olağan dışı yükseldiği Leicester kentinde bu kısıtlamalara devam edeceğini duyurdu. Bakan Hancock  “ Sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını yakından izleyeceğiz ve gerek duyarsak daha fazla adım atacağız.” diyerek kent sakinlerine uyarıda bulundu.