Kullanmadığınız bir çok banka hesabınız var ise ve bu anlamda da büyük sıkıntılar yaşıyorsanız, uzmanlardan uyarılar gelmeye devam ediyor. Her geçen gün değişime uğrayan bankacılık yasaları ile birlikte bir çok kişi de büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor. Bu durumdan dolayı da yapılan değişikliklerle birlikte, kullanılmayan hesaplar için de banka işletim ücreti alınmasına karar veriliyor.

 

Bankalarda bulunan hesaplarınızı kullanmasanız bile bundan böyle hesap işletim ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumdan dolayı da genel anlamda büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bankalarda bulunan hesaplarınızı kullanmıyorsanız, kısa bir süre içinde kapattırmanız, sizin hem ekstradan ücret ödemenizi ekarte edecektir hem de bankalar üzerindeki yükü azaltacaktır.

 

PARANIZI SAKIN UNUTMAYIN!

 

Boş banka hesaplarına daha az işletim ücreti ödenirken, 1 kuruş bile olsa içinde para bulunan hesaplar için bankalar her yıl yüzlerce lira hesap işletim ücreti maaliyeti çıkarabiliyor. Bu durumdan dolayı da pek çok kişi büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliyor.

 

Yüksek maaliyetlerle büyük sıkıntıları beraberinde getiren banka hesap işletim ücretlerini ödememek için kullanmadığınız tüm banka hesaplarını kapatmak sizlere de büyük bir fayda sağlayabiliyor. Bu sebepten dolayı kısa süre içinde banka hesaplarınızı kapattırmak istiyorsanız, kısa süre içinde bağlı bulunduğunuz bankaların müşteri ilişkileri merkezini arayarak, banka hesaplarınızı kapattırmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Banka hesapları içerisinde herhangi bir para yok ise çok rahat bir şekilde hesabınız da kapatılabiliyor.