Üç çocuk annesi Betül F. Küçük kızının ağlaması üzerine ikinci evliliğinden olan Bahar’ ın ağzına tülbent soktu ve yastıkla boğarak acımasızca öldürdü.

Olay İzmir Konak’ta gerçekleşti, bir yemek fabrikasında çalışan Betül F. 2015’de eşinden ayrıldı ve iş arkadaşı aşçı Mert E’ den hamile kaldı ve bunun üzerine çift evlenerek çocuklarına Bahar ismini verdi. Evlilikleri umduğu gibi gitmeyen Mert ve Betül 2019 yılında boşandı kızının velayetini babaya bırakan anne buna rağmen Bahar’ı yanına aldı ve küçük çocuğu ile yaşamaya devam etti. Kavgaları boşandıktan sonrada devam eden eski çift gen bir gün telefonda tartışırken kızları Bahar bağırmasın diye cani anne Betül F. Kızının ağızına sesinin çıkmaması için tülbent soktu ve daha sonra yastıkla boğarak öldürdü.

Dede Minik Kızı Hastaneye Götürdü

Olay Bahar’ın dedesinin eve gelmesiyle aydınlandı, kızını öldürmesine rağmen cani anne Betül F. soğukkanlılıkla oturma odasına geçerek kendisi için çay yaptı ve sigara içmeye başladı. Torunu cansız gören dede ne olduğunu sordu ve Betül F’ den “Bilmiyorum, yatıyordu” cevabını aldı, torununu hastaneye götüren dede kızın minik kızın çoktan can verdiğini öğrendi.

İşlediği Cinayeti Tek Tek Anlattı

Betül F. küçük kızını boğarak öldürdükten sonra birkaç kez intihar girişiminde bulunduğunu ancak başaramadığını polise anlattı, doktor raporu alındıktan sonra İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen kadın, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. Bahar ‘ın babası ise eski eşinin en ağır cezayı almasını istedi.