İstanbul Sultangazi’ de oturduğu evin yakınında başıboş köpek tarafından saldırıya uğrayan 8 yaşındaki Ubeyde, olay sırasında çevrede bulunan kişiler tarafından uğraşlar sonucu köpeğin elinden kurtarıldı. Kolu ve dudağı köpek tarafından ısırılarak yaralanan küçük Ubeyde mahalle sakinleri tarafından hemen hastaneye kaldırıldı.

Olay, Sultangazi Malkoçoğlu semtinde meydana geldi. Oturduğu evin yakınında arkadaşlarıyla oyun oynayan sekiz yaşındaki küçük çocuk, yorulunca kaldırıma tek başına oturup dinlenmeye başladı tam o sırada çevre de başı boş gezinen köpek Ubeyde Güvener’e saldırarak çocuğun kolunu ve dudağını ısırdı, olayı fark eden mahalle sakinleri hemen müdahale ederek köpeğin elinden küçük Ubeyde’ yi  kurtardı . Minik Çocuk komşuları tarafından hemen Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Yapılan tedavi sonrası ilgili doktor Ubeyde Güvener’in sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Ubeyde’nin Babası Çocuğunun Kanını Sokaktan Sildi

Olay anını anlatırken gözyaşlarına hakim olamayan baba Güvener “Dün ben arkadaşların yanındaydım. Bana telefon geldi. Koştum olayın olduğu yere geldim. Çocuğum sokakta oyun oynarken köpek saldırmış. Ben şimdi kanını temizliyorum. Köpek dudağını yırtmış. Hastaneden çıkardık. Şu an evde. İyileşecek inşallah. Çocuğumun saldırıya uğradığı bölümlerde iz kalacak diye korkuyorum. Evlat acısı her şeyden beterdir. Başka çocuklara bir şey olmasın. Ben bu olayları hep televizyondan izliyordum, üzülüyordum. Şimdi benim başıma da geldi. Ben çocuğumu öyle bir büyüttüm ki, kıyamıyordum” dedi.