$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Kredi Ret Nedeni 11 Ne Anlama Geliyor?

  • 28.12.2018
Kredi Ret Nedeni 11 Ne Anlama Geliyor?

Kredisi başvurusu yapmış ve red yanıtı almış olabilirsiniz. Kredi başvurunuz birçok farklı sebepten dolayı reddedilmiş olabilir. Bu sebeplerden başlıcaları kredi notunun düşük olması, gelirinizin kredi taksitine göre düşük olması, kredi sicilinizin bozuk olması gibi şekillenebilir. Eğer acil bir şekilde nakit ihtiyacınız bulunuyorsa ve hiçbir yerden borç bulamamışsanız, bankaya yaptığınız kredi başvurusu da red yanıtı alınca ciddi anlamda hayal kırıklıkları meydana gelebilmektedir. Kredi Ret Nedeni 11 Ne Anlama Geliyor? diye birçok soru bulunuyor. Hep beraber bunun nedenine ve çözümüne bakacağız.

Gerek ülkedeki ekonomik problemler, gerekse de bireylerin ihtiyaçları kredi çekme noktasında artık zorunlu kılmaktadır. Krediye olan taleplerin bu kapsamda yukarı yönlü bir ilerleme kaydetmesi beraberinde çok sayıda ret yanıtı getirdi.

Kredi Ret Nedeni 11

Kredi Ret Nedeni 11, bankaların krediye verdikleri ret yanıtlarından biridir. 11 bir kod gibi düşünülebilir. Bankaların neden ret yanıtı verdiğini açıklama zorunluluğu olmaması sebebiyle bu şekilde kodlamalar kullanabilirler. Tüm bankaların kullandığı kredi ret nedeni, krediniz ret yanıtı aldığında sizlere gönderilebilir. Peki bu kredi ret nedeni 11 ne demektir?

Kredi Ret Nedeni 11 Ne Demektir?

Bankacılara ulaştırılan kredi ve kredi kartı başvurularının tamamı olumlu sonuçlandırılmamaktadır. Yani her insana kredi ve kredi kartı verilmemektedir. Bankalar ret verdiğinde, neden reddettiğine dair bir açıklama yapmakla yükümlü değildirler. Bu sebepten dolayı “siz şu sebepten dolayı kredi alamıyorsunuz” demezler. Bu da kredi ihtiyacı olan bireylerin canını sıkmaktadır.

Kredi hizmeti sunmakta olan bankalar tarafında sık bir şekilde kullanılan ret yanıtı kredi ret nedeni 11 olarak ön plana çıkmaktadır. Peki bu ne demektir? Kredi ret nedeni 11 neyin eksikliğinden doğmaktadır? Kredi ret nedeni 11 kredi notundan kaynaklı bir problemdir. Kredi almak isteyen bireyin kredi notu yetersizse bu durumda kredi ret nedeni 11 başlıklı ret yanıtı alır.

Kredi net nedeni 11’in kredi notundan kaynaklanan bir ret sebebi olduğunu belirttik. Kredi notunuz taksitlerinizi düzenli ödememeniz durumunda düşürülebilir, yine bankayla herhangi bir geçmişe dayalı işleminiz bulunmuyorsa da düşük olacaktır. Bu sorunla genellikle 18 – 20 yaş aralığındaki bireyler karşılaşmaktadır.

Kredi Ret Nedeni 11 Çözümleri

Kredi ret nedeni 11 için çözüm önerileri bulunmaktadır fakat bu öneriler %100 işe yarayacak diye bir kural ne yazık ki bulunmamaktadır. Kimi bireyde işe yararken kimisinde işe yaramamıştır. Denemekten zarar gelmez diyerek bu çözümleri deneyebilirsiniz.

Tüketiciler Kredi Ret Nedeni 11 ile kredi talebine ret yanıtı almışsa bu durumda pes etmemeleri gerekiyor. Kredi tutarını düşürüp tekrar başvuruda bulunabilir, ya da direkt olarak farklı bankalara kredi başvuruları yapılabilir. Bunu çok sık olarak yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü çok sık başvuru yapar ve her defasında ret yanıtı alırsanız bu sizin sicilinizi kötü etkileyebilir. 1’er aylık sıklıklar bu hususta iyi olacaktır.

Kredi Başvurusu Neden Reddedilir?

Kredi başvurusunun yazımızın başında da belirttiğimiz gibi birçok ret sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerden en önemlisi kredi notu eksikliğidir. Eğer herhangi bir bankadan kredi çekmek istiyorsanız kredi notunuzu hesaba katarak bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenmek İçin Tıklayınız

Kredi başvurunuzun ret almasının tek sebebi tabi ki kredi notu eksikliği değildir. Bunun yanı sıra geliriniz, aylık taksit oranına göre düşük kalabilir. Eğer ortada böyle bir durum varsa  da krediniz ret yanıtı alacaktır. Eğer maaşınızın %50’lik bölümü taksitten düşükse, yani kredi taksiti maaşınızın %50’lik bölümünden fazlasını kapsıyorsa çoğu banka bu durumu kabul etmeyecektir. Bazı bankalar bu oranı %80’e kadar çıkarabilmektedir.

Eğer Banka tarafından kara listeye alınmışsanız hangi banka olduğunun bir önemi yok. Merkez Bankası bünyesinde kara listeye alınanların kimlik bilgileri bulunur ve hiçbir banka bu kişilere kredi vermek istemezler. Bu sebepten dolayı eğer kara listedeyseniz kredi almayı belirli bir süre unutmalısınız.

Kredinin reddedilmesinin bir diğer sebebi ise sigortanızın bulunmamasıdır. Eğer kişi çalışmıyorsa krediden kesinlikle faydalanamaz. Kredi notunuz en yüksek seviyede olsa dahi bir yerde çalışıyor görünmeden kredi almanızın ihtimali yoktur. Gelir belgesi sunulmalıdır. Eğer çalışılmıyorsa kendi şahsına ait kirada evler veya arabalar bulunmalıdır. Bunlar da belgelenebilir bir şekilde olmalıdır.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.