Çeşitli nedenlerden dolayı kredi çekmek zorunda kalan bir çok kişi ekonomik yükümlülüklerinin artış göstermesi ile birlikte ödeme yapmakta büyük zorluk çekiyor. Bu durumdan dolayı da genel olarak pek çok kişi kredi çektikten sonra kendisini bu duruma göre ayarlamaya çalışıyor. Her geçen dakika ekonomik yükümlülüklerin artması ve kredi borcunun geç ödenmesi, kredi notunun da düşüş yaşamasına neden oluyor.

 

Genel anlamda büyük sıkıntı yaşamamak için her ne kadar kredi borçlarının ve kredi kartı borçlarının zamanında yatırılması gerektiği belirtilse de konu ile ilgili olarak bankalar, kredi notu düşenlere de yardımcı oluyor. Geçmişte yaşanan sıkıntıların ardından büyük sıkıntılarla karşı karşıya gelen ve yeniden kredi çekmek zorunda kalan kişilere bankalar kredi verebiliyor. Kredi notu düşük olduğu için büyük sorun yaşayan pek çok kişi için bankalar rahat bir şekilde kredi veriyor.

 

Kredi notu düşük olanlara da yardımcı olmak isteyen ve bu nedenden dolayı da gerekli hamlelerin yapılmasını isteyen pek çok kişi için bankalar kredi vermek istiyor. Kredi notu düşük olanlardan sadece bir şartı yerine getirmelerini isteyen bankalar, güçlü bir kefil istiyor. Kredi notu düşük olduğu için büyük sıkıntı çeken pek çok kişiye kefil karşılığında kredi veren bankalar, kefili olmayan ya da kefil bulamayanlara da ne yazık ki kredi vermekten kaçınmak durumunda kalabiliyor.