Büyük bir talihsizlik sonucu kredi kartınızı çaldırdınız. Tüm bilgileriniz tanımadığınız insanların eline geçti. Bu durumda ise panik yapmamak ve direk olarak banka hesabınızı dondurmak büyük önem taşıyor. Genel olarak kredi kartınızı çaldırdıysanız ilk olarak bağlı bulunduğunuz bankaya başvuruda bulunabilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz bankaya başvuruda bulunmanız ile birlikte kredi kartınızın tamamen kapatılması gerektiğini belirtebilirsiniz.

 

Müşteri hizmetlerini arayarak hemen kredi kartınızın çalındığını kaydedebilir ve ardından da kredi kartınızı tamamen kapattırabilirsiniz. Bu sayede çok rahat bir şekilde dolandırıcıları engelleyebilirsiniz.

 

BİLGİLERİNİZİN ÇALINMASINA DİKKAT EDİN

 

Günümüzde mobil bankacılık uygulamaları her geçen gün artış gösterdiği için hackerlar da iş başına geçiyor. Çok sayıda bilgisayarı ele geçiren hackerlar bu sayede herkesin de genel olarak farklı adımlar atmasını sağlıyor. Bir çok kişinin bilgilerini çalan hackerlar, ardından bu bilgileri dolandırıcılara veriyorlar.

 

Sadece hackerlar değil aynı zamanda pek çok banka çalışanı da dolandırıcılık çeteleri ile iş birliği yapmaya ve bu alanda farklı adımlar atmaya devam ediyor. Bu sebepten dolayı da bilgilerinizin çalınması çok daha kolay bir hal alıyor. Her geçen gün daha da kolaylaşan bu durumdan dolayı da herkesin dikkatli olması gerekiyor.

 

Bilgilerinizin çalınmaması için mümkün mertebe şifrelerinizi aklınızda tutmanız ve farklı alanlara yazmamanız da büyük önem arz ediyor. Aynı zamanda şifre bilgilerinizi değiştirmeniz de sizler için çok büyük önem arz ediyor. Bu durumdan dolayı zaman zaman bilgilerinizi güncellemeniz sizler için hayati önem arz ediyor.