Kredi kartı borcu her geçen gün bir çok kişi için tehdit oluşturmaya devam ediyor. Bu durumdan dolayı da pek çok kişi büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor. Kredi kartı borcunu ödeyemeyen pek çok kişi genel olarak büyük sorunlarla yüz yüze geliyor. Genel anlamda kredi kartı borçlarının ödenebilmesi için düzenli ödeme sistemi geliştirmek gerekiyor. Düzenli ödeme sistemi geliştirmeyen pek çok kişi bu anlamda büyük sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu durumdan dolayı da mutlaka kredi kartlarının düzenli bir şekilde ödenmesi gerekiyor.

 

Kredi kartlarınızın asgarisini düzenli bir şekilde ödüyorsanız bu durumda herhangi bir sıkıntı yaşamayabilirsiniz. Fakat genel olarak kredi kartı borcunuzu ödemekte büyük zorluk çekiyorsanız bu durum sizin kara listeye girmenize neden olabilir. Kara listeye girmek istemiyor ve bu nedenden dolayı da herhangi bir zorluk yaşamak istemiyorsanız, direk olarak ödemelerinizi düzgün bir şekilde yapmalısınız.

 

PUAN DÜŞMESİ YAŞAYABİLİSİNİZ

 

Kredi kartınızın asgarisini bile yatırmadıysanız, banka size 2 ay müddet verecektir. 2 ay boyunca herhangi bir sorun yaşamadan en azından kredi kartınızın asgarisini yatırırsanız, rahat bir nefes alabilirsiniz. Bu sayede de hiç bir sıkıntı yaşamadan kara listeye girmeden tüm bu durumlardan kurtulabilirsiniz.

 

Kara listeye girmeniz için ödemediğiniz kredi kartı dosyanızın bankaya yönlendirilmesi gerekmektedir. Bu durumdan dolayı da pek çok kişi büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Dosyanız avukata gitmese bile düzenli ödeme yapmamanız halinizde puanınızın düşeceğini unutmayın.