$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

KOSGEB 50.000 TL Hibe Kredisi

Devlet tarafından başlatılan projeyle, KOSGEB aracılığıyla 50 bin TL’ ye kadar verilen hibe desteği veya kredi nasıl alınır, başvurular için bilinmesi gerekenler nelerdir? Tüm detaylarına haberimizde yer veriyoruz…

  • 07.02.2019
KOSGEB 50.000 TL Hibe Kredisi

Milyonlarca iş kurmak isteyen genç, hayallerini gerçeğe dönüştürebilmek için maddi bir desteğe ihtiyaç duyuyor. Bir fikri olan, iş modeli geliştiren veya bir ürün üreten genç girişimciler, kaynak bulamamaları nedeniyle işlerini hayata geçiremiyorlar. Tam da bu noktada devlet tarafından KOSGEB ortaklığında, genç girişimcileri destekleme programları yürütülüyor.

Bu programda, katılımcılara belirli şartları taşımaları halinde 50 bin TL’ ye kadar hibe desteği, kosgeb kredisi gibi imkanlar sunuluyor. Çok sayıda kişi tarafından merak edilen bu kosgeb kredisi ve hibe imkanları için bilinmesi gereken detaylara değiniyoruz.

Başvurular, süreçler ve hibe desteği, kredi için detaylar

KOSGEB tarafından verilen bu hibe desteği için öncelikli olarak bir sertifika programına katılmanız gerekiyor. Bu sertifika programında, katılımcı adaylara iş yönetim süreçleri, mali prosedürler, girişimcilikle alakalı bilgilendirmeler, üretimin hayata geçirilmesi, pazarlanması, ürün politikalarının veya hizmet akışının geliştirilmesi gibi bazı önemli noktalarda eğitimler veriliyor.

Bu eğitimden başarıyla ayrılan, doğru ve faydalı bir projeyle ayrılan kişilerin işlerini hayata geçireiblmeleri için de verilen bir belge ile, devletten 50 bin TL hibe almak mümkün hale geliyor. Bu hibe desteği ile birlikte işini kuran kişiler, şirketlerinin ihtiyacı olacak temel şeyleri karşılayabiliyorlar.

İşini daha da ileriye taşımak isteyen, personel sayısını arttırmak, üretimi globalleştirmek, hizmeti dünyaya taşımak, daha faydalı olanlarını yapabilmek için gerekli olabilecek arge, ekipman ya da personel ihtiyacı gibi noktalardaki para ihtiyacı için de 100 bin TL’ ye kadar uygun bir kredi alma imkanına sahip oluyorlar. Elbette ki bu projede, öncelikli olarak KOSGEB tarafından verilen eğitimlere başvurunun yapılması gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Emine kurt dedi ki:

    Ben 50 yazindayim kosgepten yararlana biliyorummu acaba

  2. tamer dedi ki:

    inşallah yararlanırsınız

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.