Covid-19 sürecinde yapılan alıştırmalar ve inceleneler sonucunda bulunan koronavirüs aşısı artık yavaş yavaş gönüllü kişilerde denenmeye başladı. Türkiye’de Akdeniz Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Özlenen Özkan’ da koronoavirüs aşısının 2. dozu uygulandı. Tüm gözlerin üstünde olduğu Prof Dr. Özlenen Özlem bu süreç konusunda açıklamalar yaptı. Merakla beklenen o sorulara cevap verdi.

Yan Etki Olmadı Gayet Sağlıklıyım

Üretilen koronavirüs aşılarında gönüllü olarak başvuran kişilerin sayısında oldukça artış görülmektedir. Türkiye’de bu uygulamalar iki hafta önce 1. doz olarak Akdeniz Üniversitesi’nde görev alan Prof. Dr. Özlenen Özlem’e uygulanmıştı. Aşının 1. dozunun üzerinden 2 haftalık bir süreç geçtikten sonra 2. doz için tekrar gelen Prof. Dr. Özlenen Özlem’e bu süreç nasıl geçti? Herhangi bir yan etkisi oldu mu?

Korona aşısı yapılan Akdeniz Üniversitesi Rektörü konuştu! - Haberler

Ruhsal ve fiziksel olarak neler hissettiniz? Yaşam tarzınızda veya hareketlerinizde bir değişiklik yaşandı mı? Bu gibi sorular yöneltildi. Aşının 1. dozundan sonra Prof. Dr. Özlenen Özlem ‘iki hafta içinde hiçbir yan etkisi olmadı hatta kendimi daha dinç ve daha sağlıklı hissediyorum.’ açıklamalarında bulundu.

Akdeniz Üniversitesi’nde Koronavirüs Aşısı 2. Dozu Uygulandı

Akdeniz Üniversitesi rektöründen gelen açıklamaya göre gönüllü olan Prof. Dr. Özlenen Özlem’e  birinci doz iki hafta önce yapılmıştı. Bunun sonrasında 2. doz aşıda uygulandı. Aşıyı uygulayan ise Akdeniz Üniversitesi’nde görev alan Prof. Dr. Özge Turhan tarafından yapılmıştır.

AÜ'nün yeni rektörü, Prof. Dr. Özlenen Özkan • Sonsöz Gazetesi

Aşının uygulanmasından sonra sağlık durumunun gayet iyi olduğunu, herhangi bir yan etkinin görülmediği ve daha dinç hissettiğini söyleyen Prof. Dr. Özlenen Özlem aşı hakkındaki olumsuz düşünceleri bir nebzede olsa çürüttü ve umutlu bakış açısı kazandırdı.

23 Uygulama Merkezi

Aşının uygulandığı Akdeniz Üniversitesi rektörü koronavirüs aşısı için Türkiye’de 23 uygulama merkezi belirlendiğini ve Akdeniz Üniversitesi’nin de bu 23 uygulama merkezi içerisinde olduğunu açıkladı.

Aşı İçin Gönüllü Sayılarında Artış

Yapılan aşı sonrasında olumlu dönütlerin alınması diğer vatandaşlar için umut ışığı oldu. Aşının uygulandığı Prof. Dr. Özlenen Özlem’ in ‘Geyet sağlıklı ve dincim. Yan etkisi olmadı.’ ifadelerinden sonra koronavirüs aşısı için gönüllü vatandaşların sayısında artış oldu.