Covid-19 tanısı konulan ve Kırklareli’nde karantinada olması gereken kişi, yolcu otobüsünde tatile giderken yakalandı.

Maalesef toplumun bir kısmın Covid-19 tedbirlerine karşı az oluşan duyarlılık tamamen kaybedilmeye başlandı. Halkımızın bir çok kısmı tedbirlere uymaya özen gösterirken ciddi bir bölümde tam tersine hastalığı umursamadan sanki pandemi yokmuşçasına hareket ederek hem kendi sağlığı hem sevdiklerini hem de toplum sıhhatini tehlikeye atıyor. Geçtiğimiz haftalarda yurdum bir çok bölgesinden sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe sayan görüntüleri haber yapmıştık. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün vaka sayılarını açıklarken vatandaşlarımıza önemle izolasyon ve sosyal mesafenin önemini vurguluyor ayrıca maske kullanımının da bu süreçte vaka sayısın aşağıya çekmek için önemli bir tedbir olduğunu dile getiriyor. Tüm bu uyarılara rağmen sorumsuz bir vatandaş Covid-19 virüsü taşıdığını bindiği halde tatile gimek pahasına bir çok insanın canını tehlikeye attı.

Jandarma Kimlik Kontrolünde Yakalandı

Covid-19 testi pozitif çıktığı için karantina da olması gereken vatandaş tatile gitmek için insanların sağlığını umursamadan şehirler arası otobüse bindi.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Demirköy ilçesine bağlı Balaban köyü Velika Köprüsü mevkisinde, trafik ve asayiş kontrolleri kapsamında bir yolcu otobüsünü durdurdu. Kontrollerde E.D’nin “Kovid-19 tanısı sebebi ile izolasyonda olması gereken kişi” kaydının bulunduğu tespit edildi. Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen 112 Acil Sağlık ekipleri, E.D’yi, karantinaya alınmak üzere Pınarhisar Devlet Hastanesine götürdü. E.D’nin İstanbul’da yaşadığı ve tatil için Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesine gittiği öğrenildi.