Olay ABD’de gerçekleşti korona virüsün bir aldatmaca olduğunu düşünen kişilerce oluşturulan bulaştırma partisine katılan adam 30 yaşında Covid-19  sebebi ile hayatını kaybetti.

Maalesef halen Covid-19 (Koronavirüs) virüsünün bir kandırmaca, hükümetlerce planlanan bir yıldırma politikası olduğunu düşünen insanlar var. Özellikle ABD’de yoğunlaşan bu kitlenin oluşmasının temelinde elbette internette forumlarda ve sosyal medyalarda oluşturdukları hesaplarla insanlara safsatalar satan bazı komplo teorisyenleri. Okuduklarından etkilenen ABD’nin Texas eyaletinde yaşayan 30 yaşındaki adam korona virüsün hükümetlerin uydurduğu bir kandırmaca olduğunu düşünüyordu ve bir çok kişinin katıldığı virüs bulaştırma partisine gitti. Eyalete bağlı San Antonio’daki Methodist Hastanesi’nden Dr. Jane Appleby, partiye katılan genç adamın korona virüsün gerçekliğini test etmek için katıldığı partiden sonra Covid-19 kaparak öldüğünü söyledi.

“Bir hata yaptığımı düşünüyorum.”

30 yaşındaki adamın tedavisinden sorumlu olan doktor basına bir açıklamada bulundu. Yerel basına konuşan Appleby, ölen hastanın son anlarındayken hemşiresine bakarak, “Bir hata yaptığımı düşünüyorum. Bunun bir kandırmaca olduğunu düşünüyordum, ama değilmiş” dediğini anlattı. Doktor, “İnsanların panik olmasını istemiyorum ancak insanların virüsün ne kadar ciddi olduğunu ve hızlı yayılabildiğini görmesi için gerçek hayatta yaşanan bazı örnekleri paylaşmak istiyorum” sözlerini kullandı.

ABD Virüsün Merkezi Durumunda

Maalesef ABD halkı virüsün ciddiyetini tam olarak kavrayamamış durumda. Özellikle Trump tarafında çok göz ardı edilen ve basit bir grip salgını olarak nitelendirilen Covid-19 virüsü , ABD’de çok fazla can aldı. ABD’de şuan yaklaşık 3 milyon 500 bin korona virüs vakası bulunuyor ayrıca ölümlerde maalesef 138 bini aşmış durumda şuan Amerika virüsün tüm dünya da merkezi konumunda bulunuyor. Virüs bulaştırma partisinin düzenlendiği Teksas eyaletinde ise vaka sayısı 275 bini aşmış durumda.