Uzun yıllar boyunca kirada oturduysanız ve bu anlamda da büyük sorunlar yaşadıysanız, konut krediler tam size göre. Yeni bir ev almak istiyor ve bu konuda da çeşitli düşüncelerden geçiyorsanız, hemen bir bankaya uğrayabilir ve hayalinizdeki evi alabilirsiniz. Genel olarak bankalar, ev için kişilere kolay bir şekilde kredi verebiliyor. Bu durum sayesinde de pek çok kişi rahat bir nefes alabiliyor.

 

Uzun zamandır ev almak için araştırmalar yapıyorsanız, bankalar sizleri bu konuda aydınlatacaktır. Genel olarak bankalardan kredi alabilmek için başvuruda bulunmanız halinde, seçtiğiniz ve almak istediğiniz eve ekspertiz gelecektir. Ekspertizin incelemeleri ile birlikte genel olarak kişilere ev kredisi verilebilir. Ekspertiz incelemeleri ile birlikte genel olarak ev kredisi için evin değerinin yüzde 75’i kadar değer biçilir. Bu durumun ardından ise pek çok kişi için ön peşinat verilmesi istenir. Bu durum kişiyi ekonomik olarak büyük sıkıntıya soksa da evin değeri kadar da kredi verilmesi gerçekleştirilebilir.

 

EV KREDİLERİ KAÇ GÜNE ÇIKAR?

 

Ev kredilerinin çıkması için uzun bir süre geçmesi beklenmez. Kişinin mağdur olmaması için genel olarak 3 gün içerisinde ev kredileri çıkabilmektedir. Bu sayede de kişiler çok rahat bir şekilde ev kredisi çekebilir ve evlerini de rahat bir şekilde alabilirler.

 

Ev kredi ödemeleri genel olarak 10 yılı kapsamaktadır. Kira öder gibi yapılan ödemeler, genel olarak herkesin de rahat bir şekilde ev sahibi olmasını sağlamaktadır.