Ünlü pop sanatçısı Emre Aydın, geçtiğimiz dönemler de, eski bir konserin de hayatı boyunca unutamayacağı anlar yaşadı. Bir 23 Nisan’da İstanbul ve Aydın’da konserler ayarlayan Emre Aydın, İstanbul’daki konser saati gündüz olunca, Aydındaki akşam konserine, yetişebileceğini düşündü. İşler hesapladığı gibi gitmeyince, zorlu bir gün yaşayan Emre Aydın, o gün yaşadıklarından bahsetti.

Hesaplarına göre, İstanbul’da ki konseri bittikten sonra, yaklaşık 2 saat gibi bir zamanı kalacaktı. Konser bitiminin ardından, uçakları olan Emre Aydın ve ekibi havaalanına giderek uçağa bindi. Fakat uçakları kalkmadı. Oldukça fazla kalkamasan rötar yapan uçak, vakit kaybına yol açtı. Aydın’a inen sanatçı konsere de geç kalmıştı. İzmir’e inen uçağın Aydın’a gitmesi için araçları geldi.

Konsere yetişmek için 200 km hız yaptık canımızdan olabilirdik

Hızdan çok korkan şarkıcı, heyecanlı bir yolculuk yaşadığından bahsetti. Konser alanının çok kalabalık olduğu ve tepki olduğu bilgisi gelince, aracın hızlandığını ve korktuğunu ifade eden Emre Aydın, o günü asla unutmayacağını ve korktuğunu belirtti.

Yetişebilmek için 200 km hız yaptıklarını söyleyen şarkıcı, şuan düşündüğün de, çok tehlikeli olabileceğini fakat o an düşünmediklerinden bahsetti. Bunun canlarına bile mal olabileceğini düşündüğü de belirtti.

Emre Aydın  Kimdir

Emre Aydın Türk rock müziği sanatçısıdır. Ispartalı’ dır ve 1981 yılında dünyaya gelmiştir. İlköğretim i Isparta’da okuyan Emre Aydın, Üniversiteyi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesin de okumuş olan sanatçı, İktisat bölümünü bitirmiştir. 2003 yılın da ilk albümünü çıkarmıştır. İlk albümünün ismi 6. Caddedir.

Emre Aydın'ın dönüşü muhteşem oldu - Magazin Haberleri - Milliyet

Solo kariyerinin ilk albümü Afili Yalnızlıktır. 2006’ da Sony müzik tarafından çıkmıştır. Belki Bir gün Özlersin, Bu Kez Anladım, ve Git isimli pek çok hız şarkı çıkarmıştır.

Listeler de çoğu zaman bir numara olan Emre Aydın, son yıllarda ki en beğenilen, rock şarkıcılarındandır. Model isimli müzik grubu ile , Bir Pazar kahvaltısı isimli ortak şarkıyı çıkarmışlardır. Klipi 24 Kasım’ da piyasaya sürülmüştür. Klipin yönetmenliğini yine Emre Aydın yapmıştır.

Emre Aydın pek çok kez prestijli olan müzik ödüllerine layık görülmüştür. İlk çıktığı zamanlar, en iyi çıkış yapan rock müzik şarkıcısı ödülünü almıştır.