Tv8 ekranlarında yayınlanan ve izleyiciyi ekran başına kilitleyen Kırmızı Oda dizisinde dün akşam duygusal anlar yaşandı. Diziye Alya karakteriyle hayat veren Melisa Sözen’in rolü izleyiciyi ağlattı. Doktor hanım tarafından önce çok kızılan sonrasında ise çok sevilen Alya, son değişimi sonrasında diziden ayrıldı.

EnrfZorW4AEsnoY

Annesi tarafından sürekli hor görülen ve istenmeyen bir çocukluk geçiren Alya’nın hikâyesi herkesi derinden yaralamıştı. Babaannesi ve annesinin gözlerinin önünde ölmesi, ardından babasını ölü olarak bulması Alya’yı içinden çıkılamayacak derecede sorunlu bir pozisyona sokmuştu.

EnrfZowW8AQ5CiA

Dizide terapist doktor rolünü üstlenen Binnur Kaya, Alya’yı verdiği terapilerle harikulade bir genç kız haline dönüştürmüştü. İste Alya’nın da rolü bu yayın sonrasında son bulmuştu.

Prenses Alya Kırmızı Odadan Ayrıldı

Dizide ilk başlarda çok bakımsız bir kız olan Alya, dizinin son bölümünde kendisine yeni giysiler alıyor ve saçlarını yaptırıp doktor hanımın yanına gidiyor. Bu dakikadan sonra herkes Alya’ya hayran kalıyor. İlk olarak doktor hanım ona yine en iyi ve güzel şeyleri söyleyerek onu hayata dair motive ediyor.

Alya ve doktor hanım birbirlerine sarılarak veda ediyor ve bu sahne bir süre daha duygusal bir şekilde devam ediyor. Melisa Sözen ve Binnur Kaya’nın bu sahneleri sonrasında duygusal anlar yaşanıyor.

Binnur Kaya Ve Melisa Sözen’den Duygulandıran Veda

Gerçek hayat hikâyelerinden alıntıların bulunduğu dizide Binnur Kaya, Melisa Sözen ve dizinin diğer oyuncularının gerçekçi rolleri izleyiciyi derinden etkiliyor. Son çekimden sonra dizinin Alya’sı Melisa Sözen için film setinde pasta kesilmesi de Melisa Sözen’i duygulandırmaya yetmişti. Bu yaşananlardan sonra Melisa Sözen sosyal medya hesabından etkileyici bir paylaşım yaptı.

Melisa, Binnur Kaya’ya canım Binnur’um diye hitap ederek, ondan çok şey öğrendiğini ve bu dizide olmaktan çok mutlu olduğunu açıkladı. Binnur Kaya’da tıpkı Melisa Sözen gibi paylaşım yaparak, Melisa’nın oyunculuğuna hayran kaldığını, rolünü en yalın haliyle oynadığını ve onunla birlikte rol almaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Kadın dayanışmasının önemini de vurgulayan Binnur Kaya, Alya’ya veda, prenses çok değişti tabirini kullandı.