Türkiye’de risk grubunda bulunan pek çok bina, müteahhitler tarafından yenilenmeye devam ediliyor. Geçtiğimiz yıllarda çıkarılan yeni yasalar doğrultusunda eski olan evler ya da apartmanlar için kentsel dönüşümü içeren yasa onaylandı. Bu yasa ile birlikte risk grubunda olan ya da yaşı bir hayli ilerlemiş olan pek çok ev ve apartman için kentsel dönüşüm uygulanmasına ve bu alanların yıkılarak yeniden yapılmasına karar verildiği kaydedildi.

 

Bu alanların yıkılması ile birlikte, pek çok kişi kısa bir süreliğine evsiz kalsa da kendileri için mükemmel bir dairenin ortaya çıkması herkese de genel anlamda rahat bir nefes aldırabiliyor. Genel anlamda bir çok kişiye büyük çözümler sunan kentsel dönüşüm için pek çok banka da kredi veriyor. Evini veya apartmanını yeniletmek isteyen fakat konu ile ilgili yeterli nakit parası olmayan pek çok vatandaş bankalardan kentsel dönüşüm kredisi alabiliyor.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ NASIL ALIRIM?

 

Öncelik olarak kentsel dönüşüm kredisi alabilmek için bankalarla başvuruda bulunmanız gerekecektir. Bu yapılan başvuruların ardından konu ile ilgili olarak size geri dönüş yapılıyor. Eviniz için ekspertizler de incelemeler de bulunuyor ve gerçekten geri dönüşüme uygun olup olmadığı kontrol ediliyor. Geri dönüşüme uygun olan evler için kredi veren bankalar, bu sayede herkesin de kolay bir şekilde daha iyi ve daha yüksek kalitede eve sahip olmasını gerçekleştirmiş oluyor.