Kefaretdizisi etkileyici senaryosu ile kısa sürede bir beğeni kazanmıştır. Başrol oyuncuları Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat, Yurdaer Okur, Özge Özacar, Ege Kökenli, Mine Kılıç, Ayşegül Cengiz ve Tolga Güleç olan kefaret dizisi izleyicilerini ekranlara kilitlemiştir. Kefaret dizisi nerede çekilmektedir? Sorusuna ise İstanbul’un çeşitli semtlerinde diye yanıt verilebilir. Sarıyer, Nişantaşı gibi semtlerde çekimleri yapılmaktadır.

Kefaret Dizisinin Konusu Nedir?

Küçük bir kasabada müzik öğretmenliği yapan, doktor kocası Ahmet bey ve iki çocuğa sahip ailenin hayat hikâyesi ile başlayan bir dizidir. İlk bölümlerinden itibaren heyecanın dorukta olduğu dizi, değişen olay örgüsüyle üstün reyting başarısını almış bulunuyor

Müzik öğretmenliği yapan Zeynep yani Nurgül Yeşilçay, güzel ve kusursuz bir hayat sürdürürken birden bire küçük kızı Elif’in ortadan kaybolması ile kötü, sefil bir yaşantıya dönmesini izleyeceksiniz. Zeynep elinde ve avucunda ne varsa kızı elif’i kurtarmak için harcayacaktır.

Kefaret nerede çekiliyor? Kefaret dizisi çekim yeri neresi?

Kaçırılan kızını bulmaya çalışırken gözü kimseyi görmeyen Zeynep, kızının kaçırılmasının yanı sıra eşinin kendisini en yakın arkadaşı ile aldatmasına da tanık olacaktır. Kendisi ile beraber aynı okulda İngilizce öğretmenliği yapan Meltem ile eşinin ilişkisini öğrenen Zeynep eşi ile kısa sürede boşanıp, kendini sadece kızını bulmaya adamıştır. Bu sırada kızının bulunmasında yardımcı olan Sinan Bey, polis memurluğu görevinden Zeynep’i korumak için atılmıştır.

Kızını bulmak için her yolu deneyen anne bir sonuca ulaşamamıştır. Sonunda son çareyi bir binanın üzerine çıkarak kızını getirmelerini istemekle bulmuştur. Kızını getirmezlerse atlayacağını söyleyen Zeynep Hanım çok farklı bir gerçek ile yüz yüze gelecektir. Kefaret dizisi pazar akşamları Fox Tv’de sizlerle beraber olacaktır.

Kefaret dizisi reyting nasıl? Kefaret dizisi izlendi mi? Dizi tuttu mu?  Devam edecek mi?

Başrol Oyuncusu Nurgül Yeşilçay Kimdir?

Sayısız rolde yer alan başarılı oyuncu Nurgül Yeşilçay, 26 Mart 1976 da Afyonda dünyaya gelmiştir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan, oyunculuk deneyimleri eşsiz olan Nurgül Yeşilçay, “ikinci bahar” dizisi ile bu mesleğe başlangıç yapmıştır. Sayamayacağımız kadar film, dizi, tiyatro gibi yapıtlarda yer alan Yeşilçay bütün görevlerini üstün başarıları ile yerine getirmiştir.