Karaman’da daha önce boş olan ve eski bir evin yıkıntılarının bulunduğu bir arsada kazı çalışması yapıldı. Çalışmalar devam ederken hafriyattan çıkanlar işçileri şok etti ve hemen polise haber verildi. Abbas Mahallesi’nde Hoca Mahmud Caddesi üzerinde bulunan arsada yapılan çalışmalar sırasında kepçe kullanıldı.

Kepçe çalışırken kazanılan yerden bir insana ait kafatası ve kemikler çıkmaya başladı. Bunu gören çalışanlar çok şaşırdı ve çalışmayı durdurarak polislerin gelmesini bekledi. Olay yerine ilk gelen ekipler de hemen bir olay yeri incelemesi yapılması için başvurdu.

Olay Yeri İnceleme Devam Ediyor

Olay yeri inceleme inşaat alanını kapattı ve çalışmalara devam etti. Çalışmalar sırasında inşaat alanındaki eski evin en a elli yıllık bir tarihi olduğu saptandı. Bu durumda kafatası ve kemiklerin de buraya elli yıl öne gömüldüğü tahmin ediliyor.

İncelemeler devam ettiği için bunların kime ait olduğu henüz saptanmadı. Ancak tahminlere göre bir cinayetin izleri elli yıl sonra ortaya çıkmış olabilir. Olayla kimlerin ilgili olduğu ve kimlerin bu cinayete karıştığı henüz bilinmiyor.

Metruk evin hafriyatından çıktı!

Kemiklerin kime ait olduğunun ortaya çıkarılması da uzun sürebilir. Olay yeri ekipleri ve polis çalışmalar devam ettiği için henüz net bir açıklama yapmıyor.

Uzun Yıllar Sonra Ortaya Çıkan Cinayet

Bütün cinayetler üzerinden yıllar geçse bile ortaya çıkar. Karaman’da yaşanan olay da gerçeklerin uzun yıllar sonra bil ortaya çıkmak gibi bir özelliği olduğunu bir kez daha gösterdi. Öldürülen kişileri inşaat temeline gömmek pek çok katil tarafından uygulanan bir yöntemdir.

Her ne kadar katil bu olaydan bir süre kurtulabilmiş olsa da hem cesedin hem de muhtemel katilin kim olduğu bir süre sonra belirlenecektir. İşçilerin ve inşaat çalışanlarının hemen polise haber vermesi sayesine üzerinden uzun yıllar geçmiş olsa bile cesedi buraya kimin gömüldüğü de bir süre sonra belirlenecektir.

Ölen kişinin yakınları da belki de yıllardır gizli kalan bir olay açığa çıktığı için bir nebze olsun rahatlayacaktır. Olayın ardından cenazenin kim olduğu ve hangi nedenle buraya gömüldüğü pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı.