Hatay’da uyuşturucu sattığı öne sürülen kadın güvenlik güçlerince gözaltına alındı. 26 yaşındaki H.S’ nin karakolda üzerinde arama yapıldığı sırada iç çamaşırına gizlenmiş hassas terazi, neşter ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

Yurdun dört bir yanında zehir tacirlerine emniyet güçleri tarafından göz açtırılmıyor, narkotik sadece büyük satıcıları değil mahalleler de bireysel olarak insanları zehirleyen torbacılara da operasyonlar düzenliyor. Uyuşturucu bağımlısı olduğu ve uyuşturucu sattığı belirlenen H.S.’yi bir süre takip eden İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekipleri, genç kadını gözaltına aldı. Narkotik ekiplerince üst araması yapılan kadının üzerinde herhangi bir uyuşturucu maddeye ya da taşıması yasak olan bir cisme rastlanılmadı. İfadesi alınmak için emniyete götürülen H.S sensörlü cihazla yapılan üst araması sonucunda iç çamaşırına gizlenmiş 2 bin 900 TL para, 30 gram eroin, 20 gram metamfetamin, sigara paketine sıkıştırılmış neşter ile hassas terazi ele geçirildi. Uyuşturucu satıcısı kadın sağlık kontrolleri ardından yargılanmak üzere adliye ye sevk edildi.

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Uyuşturucu Operasyonu Gerçekleştirilmişti

Geçen haftalarda yapılan operasyonlarca Bakan Soylu’ ya göre Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu gerçekleştirilmişti. Soylu “Özellikle suç gelirleriyle mücadelede, gerek adalet bakanlığımız, savcılıklarımız, mahkemelerimiz, emniyet ve jandarma birimlerimiz büyük bir mücadele vermektedir.” açıklamasında bulundu. ‘Bataklık Operasyonu’nun 9 ülke ile işbirliğiyle düzenlendiğini söyleyen Soylu, “Şu ana kadar 67 hedef gözaltına alındı, 70 milyon liraya el konuldu. Örgütün tepe yöneticilerinden bir tanesi hakkında kırmızı bülten, Brezilya ve Hollanda’da 26 yıllık hapis cezası var.” İfadelerini kullandı.