$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Kamuya 30Bin’den fazla Sözleşmeli Memur Alınacak! İşte İlanların detayları

Kamu kurumlarında 31 Bin 743 memur personel alımı yapılacak. Kadrolu ve sözleşmeli olarak görev alacak personeller, Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi alımı, İçişleri Bakanlığında ve Tarım ve Orman Bakanlığına alınacak personel ilanların bir kısmı açıklandı. Bir kısmı için ise yeni ilanlar açıklanması bekleniyor.

  • 15.02.2019
Kamuya 30Bin’den fazla Sözleşmeli Memur Alınacak! İşte İlanların detayları

Kamu kurumlarına kadrolu ve sözleşmeli personel alımları yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Taş Kömürü İşletmesi, Tarım ve Orman Bakanlığı kurumlarına yapılacak 31 Bin 743 personel istihdamı için son gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI;

Gençlik ve Spor Bakanlığına sürekli işçi kadrosunda 3.243 personel alımı yapılacak. Başvurularda bir çok kadro için KPSS aranmayacak. Gençlik Lideri alımlarında ise önlisans ve lisans mezunları için 60 KPSS istenilecek. Kura töreni 27 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşecek. İlanlara başvurular 11 Şubat ile 15 Şubat tarihlerinde alınacak.

TTK İLKOKUL MEZUNU 1000 KİŞİ ALINACAK

Türkiye Taş Kömürü Kurumu eğitim seviyesinde en az ilkokul mezunu 1000 işçi alımı yapacak. Zonguldak, Karabük ve Bartın bölgelerinde yapılacak olan alımlar için başvurular İŞKUR üzerinden devam ediyor. Adaylar 17 Şubat 2019 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

TARIM BAKANLIĞINDA 10 BİN 551 ALIM İLANI;

Tarım ve Orman Bakanlığına 10 Bin 551 personel alımı için Mühendislik mezunları uzun zamandır ilanların açıklanmasını beklemekteler. Tarım ve Orman Bakanlığına TBMM’de sunulan soru önergesinde verilen cevaba göre Maliye ve Devlet Personel Başkanlığından alımlar için izin istendiği aktarılırken, adaylar ÖSYM üzerinden başvuru yapabilecekler.

DİB 50 KPSS İLE 9500 PERSONEL ALIMI;

Diyanet İşleri Başkanlığına 9 Bin 500 kişilik kadroda alımlar yapılacak. Adaylar 7 Şubat tariinde başlanan farklı kadrodaki alımlar için KPSS puan türünden en az 50 ve üzeri almış olmaları gerekmektedir.

Diğer kamu kurumlarında ise Manisa Celal Bayar Üniversitesi 33 kişilik sağlık personeli istihdam edecek. Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Avukat alımı yapacak. Milli Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığına 175 kişilik memur istihdamı için lise mezunu olmak yeterli olacak. Bu alımda 10 kişi silahlı kuvvetler uzmanı kadrosunda istihdam edilecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı televizyon programında 8 bin bekçi alımı yapılacağı müjdesi verdi. Bilindiği gibi Özellikle büyükşehirlerden İstanbul ilinde şubat ayında 1200 gece bekçisi daha göreve başlayacak. Yeni alımlarda da önemli bir istihdam sağlanacak. Ankara ilinde 500 gece bekçisi istihdam edilecek. Türkiye genelindeki tüm illerde görev verilecek bekçi alım detayları için tıklayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.