ABD’nin  New York şehrinde gaspcılar tarafından bıçaklı saldırıya uğradı, kafasına bıçak saplanan adamın hiçbir şey olmamış gibi dolaşması ortaya ilginç görüntüler çıkardı.

ABD’nin en kalabalık kentlerinden olan New York’ un Harlem kenti yakınlarında 30’lu yaşlarda bir kadın 4 kişi tarafından gasp edilmeye çalışılınca ona yardım etmek isteyen kişi arbede sırasında kafasına saplanan bıçakla sokakta dolaştı. Olay yerine gelen ambulansa binmemek için direnç gösteren kişi çevredeki insanların ısrarıyla Ambulansa binerek tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. New York polisi saldırganları yakalamak üzere izini sürmeye başladı, yaralanan kişinin ise herhangi bir hayati tehlikesinin olmadığı aktarıldı.

New York’ta Suç Oranlarında Artış

Kadını gasp etmek isteyip bir kişiyi yaralayan 4 saldırganı yakalamak için NYC polisi geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

New York City Polis Yardımseverler derneğinden Ed Mullins, “NYC politikacıları şehrin kontrolünü kaybetti. Bir gün evsiz bir adam Manhattan’da ateşe verilirken, başka bir gün bir adam kafasından bıçaklanıyor. Bir ay içinde 125 olay yaşandı” ifadelerini kullandı.