Ekonominin canlanması ve genel olarak kadınların ekonomiye kazandırılması için bankalar da girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Genel anlamda kadınların kendi işlerini yapabilmesi ve kendilerini ispatlayabilmeleri için bir çok banka kredi veriyor.

 

Kadın girişimcilere özel birbirinden farklı krediler veren bankalar faiz oranlarını da düşük tutmaya devam ediyor. Kadın girişimcilerin kolay bir şekilde ödeme yapabilmesi için bu tarz bir karar veren pek çok banka kolay kredi de verilmesi için düğmeye basmaya devam ediyor. Birbirinden farklı kredi türleri veren bankalar, bu sayede istenilenleri de gerçekleştirmeye devam ediyor.

 

KADIN GİRİŞİMCİYE KREDİ VEREN BANKALAR

 

Türkiye’de kadın girişimciye pek çok kişi de kredi vermeye devam ediyor. Bu durumdan dolayı da genel olarak bir çok banka kredi veriyor. Özellikle kamu bankaları çok fazla kredi vermeye devam ediyor. Genel anlamda kredi İçin kamu bankaları kredi veriyor.

 

Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi bir çok banka kadın girişimcilere kredi veriyor. Birbirinden farklı kredi faizi uygulayan pek çok banka aynı zamanda kadın girişimcilere uzun vadede kredi vermeye devam ediyor. Aynı zamanda son yıllarda devlete bağlı bir kurum olan KOSGEB’de kadın girişimcilere kredi veriyor. Kadın girişimciler için pek çok kişi de genel anlamda rahat edebiliyor.

 

KOSGEB genel olarak faizsiz kredi verebiliyor ve aynı zamanda da krediler için hibe de verebiliyor. Bu durum sayesinde de pek çok kadın rahat bir nefes alarak kendi ekonomisine katkıda bulunabiliyor.