Kendi işini kurmak ve projelerini hayata geçirmek isteyen, kadın girişimcilere destek 2018 yılında da devam ediyor. Bu uygulamanın düzenli olarak sürdürüleceği ifade ediliyor. Bayanların çalışma hayatına daha aktif bir şekilde katılmasını sağlamak için günümüzde birçok çalışma yapılmaktadır. Bu uygulama sadece ülkemizde değil, gelişmek isteyen tüm ülkelerde hayata geçirilmektedir.

Kadınların iş yaşamına katılması ekonomiyi hem canlandıracak hem de kadınlar daha aktif bir yaşam sürebilecektir. Kadınların bilimden esnaflığa kadar bir çok alanda ortaya koyduğu başarılar zaten hepimizin malumu. Bu yazımında kadın girişimcilere kredi veren bankaları ve KOSGEB’in konu ile ilgili çalışmasını anlatacağız. İşte detaylar…

Kadınlar Kendi İşlerini Kurabilecekler

Bazı Arap ülkelerinde kadınlar hak ettikleri konuma getirilmiyor olsa da, neyse ki kadınların içinden çıkan dahilere sahip çıkan ülkeler mevcuttur. Ülkemizde de bunun örneklerini görmemiz mümkün. Üst düzey şirket yöneticilerinden, bilim insanlarına kadar bir çok alanda kadınlar adlarından söz ettiriyorlar. Bu hanımlar diğerlerine de örnek olarak insanlarımızı çalışma hayatına ve dolayısı ile başarıya teşvik etmektedirler.

Kadınlara yönelik yapılan teşvik sadece temsili şekilde kalmıyor. Artık bankalar başarıyı kovalayan bayan girişimcilere destek amacı ile kredi vermektedir. İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi sunan bankalar şimdiden tüm bayan girişimcilerin dikkatini çekmeyi başardı.

Bayan Girişimcilere KOSGEB Hibe ve Kredi İmkanı

KOSGEB iş yaşamına atılmak isteyen bayan girişimcilere kredi ve hibe desteği sunmakta ve planladıkları iş için destek sunmaktadır. Kendi işini kurmayı amaçlayan kadın girişimciler KOSGEB’in ana sayfasında gelişmeleri takip edebilir ve hibe kredi ile ilgili yeni çıkan haberleri öğrenebilir.

KOSGEB bilindiği üzere girişimcilere eğitim vermektedir. Bu eğitimin sonunda belirli prosedürleri izleyerek girişimcinin iş yerini denetime tabi tutmaktadır. Bu durum bayan girişimcilere verilecek destek içinde uygulanacak. Bayan girişimciler projeleri için belirli eğitimlerden geçirilecek. Bu eğitim sonucunda girişimcilere hibe veya kredi imkanı sunulacak. Kadın girişimcilerin hayata geçirmeyi planladıkları projelerini inceleyen kurul, yaratıcı buldukları projeleri seçerek 100 Bin TL’ye kadar destek veriyor.

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredisi

Kadın girişimcilere destek bir çok banka tarafından da destekleniyor. Bu kapsamda hazırladıkları projeler girişimcilerin dikkatini çekmeyi başardı. Kendi işinin patronu olmak isteyen kadınlar için Ziraat Bankası avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Girişimcilere 60 ay vadeli kredi vererek ödemesi kolay destekler sunuyor. Üstelik yeni gelişmeler ışığında bir çok kampanyayı da hazırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda yapılacak girişimcilik faaliyetlerine desteğini sürdürmeyi planlayan Ziraat Bankası, tüm bayan girişimcileri şubelerine bekliyor. Daha detayı bilgileri şubeden, müşteri hizmetlerinden ve Ziraat Bankası web adresinden ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası Kadın Girişimciler İçin Yarışma

Garanti Bankası kadın girişimcilere kendi iş yerlerini kurmaları için geniş kapsamlı destek sunuyor. Garanti Bankasının yarışmaları adeta gelenekselleşti ve düzenli bir şekilde yapmayı sürdürecek gibi görünüyor. Eğer siz de kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız ve projelerinizi hayata geçirmek için çabalıyorsanız mutlaka Garanti Bankasının yarışmalarına katılmalı veya en yakın şubesine uğramalısınız. Yarışmaya katılabilmek için Garanti Bankasının resmi internet adresini takip etmeniz gerekmektedir. Burada paylaşılacak bilgiler ışığında gerekli hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Girişimcilik Yarışması Ödülleri

Garanti Bankasının düzenli bir şekilde yaptığı girişimcilik yarışmasının ödülleri aşağıda sıralanmıştır. Bunlar;

Türkiye’nin en iyi kadın girişimcisi ödülü alana 30 Bin TL,
Gelecek vaat eden bayan girişimci için 25 Bin TL,
Yöresel olarak fark oluşturan kadın girişimci için 25 Bin TL,
Sosyal Kadın girişimci için 25 Bin TL destek sunulacaktır.
Bunların yanı sıra yarışmada dereceye giren kadın girişimciler için binin üzerinde hediyeler verilecektir. Yarışma detayları ve tarihleri için garanti bankası resmi internet adresin takip etmeyi unutmayın.