İzmir’ in Menderes İlçesin de vaka sayılarının anormal derecede armasıyla alarma geçilmişti, Küner mahallesinde yaşayan herkese Covid 19 testi uygulandı, yapılan testler sonucunda 70 pozitif hastaya rastlandı.

İzmir’in Merkez İlçesin’de  koronavirüs vakalarının olağandan fazla artış göstermesiyle mahalleye giriş çıkışlar toplum sağlığı için hızlı bir karar ile kapatılmıştı. Bu karar ardından mahallede önlemler kritik seviyede artmıştı 2 bin 600 nüfuslu bu yerleşim yerinde köyde ikamet etmeyenlerin Küner ‘ girişi yasaklanmış, ikamet edenlerin ise ateşleri ölçülerek çıkışlarına kısıtlı şekilde izin veriliyordu. Yapılan anonslar doğrultusunda halk köy meydanına gelerek test yaptırdı Küner Mahallesi Muhtarı Harun İbiş Aydın, “Vatandaşlar evlerine çekildi. En kısa sürede bu durumdan kurtulmak istiyoruz” dedi.

Vaka Sayısında Artış Oldu

Anormal artışların sonucunda Sağlık Bakanlığı filyasyon ekipleri tarafından neredeyse tüm köylülere Covid-19 testi yapıldı. Mahalle Muhtarı olay hakkında “Yapılan son testlerle köyümüzdeki vaka sayısı 70 oldu. Test yapılmayan kimse kalmadı. Vatandaşlar bu süreçte evlerine çekildi. Köydeki kahvehane ve berberler bir süre daha kapalı kalacak. Tarla ve bahçesi olan vatandaşlar işlerini yaptıktan sonra evlerine gidiyor. Onun dışında kimse sokağa çıkmıyor. Bir süre daha bu şekilde tedbirli davranmaya devam edeceğiz. En kısa zamanda bu durumdan kurtulmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.