Ivana Sert, geçenlerde Sait Emir Mankenlik ve Zarafet Akademisi’ne bir ziyarette bulundu. Eskiden uzun bir süre mankenlik yapan Sert buradaki gençlerle mankenlik ve Türkiye’ye ilk geldiğinde yaşadığı tecrübeler hakkında sohbet etti. Türkiye’de yaşamaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Sert, ilk gelişinde daha havaalanındayken bavulunu kaybetmiş.

REKABET ÇOK FAZLA

Üzerindeki bir kaç parça kıyafeti dışında hiç bir şeyi kalmayan Ivana Sert’e o sırada Türkiye’de tanıştığı arkadaşları yardımcı olmuş ve kıyafet bulabilmiş. Türkiye’deki insanların yardımsever ve iyi niyetli olduğunu düşünen Sert, ülkemizden ayrılmak istemediğini de ifade etmiş.

Mankenlik Sektöründe Rekabet Çok Kızışmış Durumda

 

Ancak konu mankenlik sektörüne gelince rekabetin çok öne çıktığını belirten Sert, ilk kez Türkiye’ye geldiği sırada iki odalı bir evde on kişi birlikte yaşamış. Diğer ev arkadaşları Ivana Sert’e çok iş çıktığı için biraz kıskançlık yapmış ve ona karşı tavır almışlar.

İlk başta çok gözde bir manken olan Sert’e bazen iki ya da üç iş birden geliyormuş ve bunların bir kısmını iade etmek zorunda kalıyormuş. Bu durum da ev arkadaşlarının onu çekememesine neden olmuş. Hatta bazen şampuanına asit katıldığı da oluyormuş ama bu durum kokudan hemen fark ediliyormuş.

Kimseyi Kıskanmadan Bugünlere Geldim

 

Ivana Sert, kendi kariyerinde ise yükselirken kimseyi kıskanmadığını söyledi. Naomi Campbell gibi çok ünlü isimlerle de podyuma çıktığını belirten Sert, bugünlere gelene kadar çok çalıştığını söylüyor. Elinden geleni yaparak şimdiki ününe kavuştuğunu söyleyen Sert kimseyi kıskanmadığını ve takıntı yapmadığını da söylüyor. Sırbistan’dan gelen Ivana Sert, bugüne kadar stilistlik, mankenlik, sunuculuk, moda tasarımcılığı, oyunculuk gibi işler yaptı.

TÜRKİYEDE YAŞAMAKTAN MUTLUYUM

Bir süre evli kaldığı Yurdal Sert’ten 2013’te boşanan Sert halen onun soyadını kullanıyor. Ateş adında bir oğlu var. Show TV’deki Bugün Ne Giysem programıyla tanınan Ivana Sert, Yok Böyle Dans programına dansçı olarak da katılmıştır. Yalan Dünya dizisine konuk oyuncu olarak katılan Sert, Bizimlesin adlı bir kitap yazmış, Ahmet Kaya’nın Kum Gibi adlı parçasını da seslendirmiştir.