İŞKUR kendine ait resmi internet sitesi üzerinden devlet dairelerinde oluşan açıklara personel alınması üzerine ilanlar paylaşıyor. İş arayan vatandaşların çoğu bu iş ilanlarından habersiz oluyorlar ve kamuda dolgun maaş ile çalışma fırsatını kaçırıyorlar.


 

Bir çok insanın hayali elbette kamuda çalışmak öyle ki sadece işsizlerin hayali değil, özel sektörde çalıştığı iş yerinde maaşını alamayan, çalışma saatleri çok esnek olan beyaz yakalılarında hayali bir devlet kurumuna yerleşmek.

İŞKUR kamu memur ve kurum dışı için işçi alımları adına yoğun ilgi devam ediyor. Kurum dışından yapılan işçi alımları adına başvuru işlemlerine araştırmalar devam ediyor. Müracaatla internet üzerinden  başvuru imkanları sunuluyor.  İŞKUR resmi sitesi üzerinde belirli aralıklarla iş alımlarında ve personel alımlar hakkında duyurulara devam ediyor. İki kurum dışı işçi alımları, hangi illerde meydana gelecek ve ne kadar alınacak?

Bursa’da Zabıta Memuru Alımı Yapılıyor

Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre verilen unvanları sınıfı, derecesi, nitelikleri, KPSS puan türü, adeti, KPSS taban puanı ve gerekli olan diğer tüm şartları taşımak kaydıyla belirtilen alımlar için personel alımları devam edecek.

Şartlar

Oysa memur kadroları için yapılması gerçekleştirecek olan başvurulardan hem genel hem de özel şartların belirtilmesi gerekiyor.  İşte genel şartlar… Alım için başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Devlet memuru kanununa göre, 48. maddesindeki fıkrada belirtilen genel şartlara sahip olması şartı bulunuyor.

  • Türk vatandaşı olması.
  • Her ne olursa olsun, kamu haklarından mahrum kalmamış olmak.
  • Kaçakçılık, fesat karıştırma gibi kötü suçlardan mahkum olmamak.
  • Erkek adaylar için askerlik sorunu olmaması
  • Görevinde devam etmesine engel olacak bir hastalık ya da bedensel engelin yer almaması
  • İlan edilen kadru için gerekli tüm şartlar uygun olması.