İnternet’ten kredi başvurusu 2019 yılında birçok kişinin tercih ettiği bir yöntem olmaktadır. Şubeye gitme derdi olmadan direkt olarak birkaç tıkla kredi sahibi olabilirsiniz. Bazı bankalar bu konuda müşterilerine sonsuz destek vermektedir. Öyle ki İnternet’ten kredi başvurusu yaptıktan hemen sonra direkt olarak hesabınıza para geçmektedir. Peki İnternet’ten kredi veren bankalar hangileri?

İnternet’ten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet’ten kredi başvurusu yapmak çok kolaydır. Bu konuda İnternet’te gezinmeyi iyi bilmeniz gerekmiyor. Bankanın resmi İnternet sitesine girerek “Krediler” bölümünden dilediğiniz krediye başvuruda bulunabilirsiniz. Gerekli bilgiler sorulacaktır. Bu sorulara eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıt verdikten sonra krediniz onaylanırsa hesabınıza geçecektir veya banka şubesinden almanız için hazırlanacaktır.

Eğer banka, direkt hesaba geçirme hizmeti veriyorsa banka şubesine gitmenize gerek kalmıyor. Fakat bazı bankalar hala evrak işlemleri için para teslimini şubede gerçekleştirmektedir. İnternet’ten kredi başvurusu yaparken dikkat etmeniz önemli konulardan birisi resmi olmayan İnternet siteleridir. Bunun için İnternet’ten kredi veren bankalar listemizde bankaların resmi İnternet sitelerine yer vereceğiz.

Resmi Sitelerden Başvuru

Bankaların resmi İnternet sitelerinden başvuru yapabilirsiniz. Her bankanın günümüzde bir İnternet sitesi bulunmaktadır. Hemen alt başlıkta kredi karşılaştırma sitelerinden bahsedeceğiz. Bu sitelerden resmi sitelere ulaşabileceğiniz gibi Google üzerinde arama yaptığınızda da resmi siteleri bulabilirsiniz. Eğer kredi başvurusunu hesabınızın zaten var olduğu bir bankadan gerçekleştirecekseniz, direkt olarak mobil bankacılık sisteminden başvuru yapabilirsiniz. Müşterisi olmadığınız bir bankaya ise T.C. kimlik numaranız, telefon adresiniz, mail adresiniz gibi bilgileri vererek başvuruda bulunabilirsiniz. Bazı bankalar direkt olarak tüm bilgilerinizi istemektedir.

Kredi Karşılaştırma Siteleri Aracılığıyla Başvuru

Günümüzde birçok kredi karşılaştırma sitesi bulunmaktadır. Bu söz konusu kredi karşılaştırma sitelerine Google üzerinden ulaşabilirsiniz. Bahsi geçen sitelerin çalışma prensibi tutarı girdiğinizde size en uygun kredi fırsatlarını vermesidir. Yani ne kadarlık kredi çekmek istediğiniz ve vadenizi bu sitelere belirtiyorsunuz, saniyeler içerisinde tüm bankaların faiz oranlarını sizlere sunuyor. Sizde bu faiz oranlarına göre bankalara başvuru yapabiliyorsunuz. Kredi karşılaştırma siteleri üzerinden kredi başvurusu yapılabiliyor. Kredi karşılaştırması yaptıktan sonra hemen aynı ekranda çıkacak Başvur seçeneğine tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Uygulama Aracılığıyla Başvuru

Tüm bunların yanı sıra bankaların mobil uygulamalarıyla da İnternet’ten kredi başvurusu gerçekleştirilebilir. Çoğu banka mobil uygulamadan başvuru hizmetini müşterilerine özel yapsa da çoğu banka herkese açıktır. Bankanın mobil uygulamasını App Store veya Google Play’den edinerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İnternet’ten Kredi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet’ten kredi alırken birçok noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Öyle ki dolandırıcıların ağına düşebileceğiniz gibi, yine bilgilerinizi çaldırabilir veya aynı kredi tutarını yüksek faiz oranıyla alabilirsiniz.

  • Banka sitesinden kredi çekecekseniz sitenin resmi site olduğundan emin olmalısınız. Şuan bankaların resmi siteleri direkt kendi isimlerinde açılmıştır. Garanti üzerinden örnek vermek gerekirse Garanti Bankası resmi İnternet sitesi Garanti.com.tr‘dir. Garanti-bankasi.com, Garanti-bankasi-kredi.com gibi alan adına sahip siteler kesinlikle sahte sitelerdir. Dikkat edilmesi gerekiyor.
  • Karşılaştırma sitelerini kullanmalısınız. Karşılaştırma siteleri çekmek istediğiniz tutarı en uygun faiz oranıyla veren bankaları size listeler. Sizde bu bankalar arasından dilediğiniz bankayı seçerek kredinizi çekebilirsiniz. Eğer bilinçsiz bir şekilde direkt bir bankaya yönlenirseniz bu durumda yüksek faiz oranlarıyla karşılaşabilirsiniz. Buna da dikkat etmek gerekiyor.

İnternet’ten Kredi Veren Bankalar

İnternet’ten kredi veren banka sayısı çok fazladır. Günümüz bankalarının çoğunluğundan İnternet üzerinden kredi alabilirsiniz.

BankaŞubeye Gitmeden Alabilecekler
ING BankHerkes
OdeabankBanka Müşterileri
AktifbankHerkes
CepteTEBHerkes
EnparaHerkes
QNB FinansbankBanka Müşterileri
VakıfbankBanka Müşterileri
Garanti BankasıBanka Müşterileri
Türkiye İş BankasıBanka Müşterileri
Yapı KrediBanka Müşterileri

Bankaların Resmi İnternet Siteleri

BankaResmi İnternet SitesiTelefon Numarası
ING BankTıkla444 0 600
OdeabankTıkla444 8 444
AktifbankTıkla0850 724 30 50
CepteTEBTıkla0850 222 09 29
EnparaTıkla0850 222 3663
QNB FinansbankTıkla0850 222 0900
VakıfbankTıkla0850 222 0724
Garanti BankasıTıkla444 0 333
Türkiye İş BankasıTıkla0850 724 0724
Yapı KrediTıkla0850 222 0444