2010 yılında vizyona giren ve büyük yankı uyandıran Başlangıç filminin devamının çekilip çekilmeyeceği konusu yıllardır gündemden düşmedi. Söylentiler filmin sevenlerini bazen sevindirirken bazen de üzdü. Büyük bir hayran kitlesi tarafından beğeniyle izlenen ve dillerden düşmeyen İnception (Başlangıç) filmi ile ilgili resmi bir açıklamanın gelmesi bekleniyor.

Efsane Bilim Kurgu Filmi

Uzman yönetmen Christopher Nolan tarafından 2010 yılında çekilen ve başrollerini Leonardo DiCaprio ve Joseph Gordon gibi oyuncuların paylaştığı İnception filmi tam bir sansasyon yarattı ve gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu filmlerinden biri oldu. Christopher Nolan imzalı filmde, bu yönetmenin filmlerinde sıklıkla rastladığımız türden akılalmaz bir olay örgüsü ve zihinleri zorlayan sıra dışı bir konusu vardı.

İnception (başlangıç) 2 çıkıyor mu? Vizyona ne zaman girecek ?

Zihinde çıkılan yolculuğu ve rüyalar arasında geçiş yapabilen ve düşüncelere hükmeden insanların konu edildiği bu film, bilim kurgu alanında adeta çığır açmıştır. Tüm bu başarısının ardından film neredeyse tüm dünyada film severler tarafından büyük bir ilgi ve takdirle karşılandı ve mutlaka izlenmesi gereken filmler arasına adını yazdırdı.

Etkileyici ve düşündüren olay örgüsü film boyunca izleyenlerin dikkatle takip etmesini sağladı. Filmin kafa karıştıran ve akıllarda soru işaretleri bırakan bir son sahnesi de bulunmaktaydı. Film ve dizilerin puanlandığı dünya çapında bir sistem olan IMDB’de ise Başlangıç filmi 8.8 puan alarak gelmiş geçmiş tüm filmler arasında 14. sırada yer aldı.

Başlangıç 2 Çıkacak Mı?

2010 yılında çıkan Başlangıç filminin devamına ilişkin yıllardır tartışmalar sürüyor. Zaman zaman ikinci filmin çekileceğine ve vizyona gireceğine dair söylentiler ortaya çıktıysa da 10 yıldır bu konuyla ilgili somut bir gelişme yaşanmadı. Uzun zamandır filmin yeniden çekileceği ve yakında vizyona gireceği dedikoduları bitmek bilmiyor ancak halen bu durumla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

inception ( Başlangıç ) Film Yorumu/ Konusu/ Fragmanı ~ Kendimce

İlk filmin sonunun merak uyandırıcı şekilde bitmesi ve film severlerin talepleri üzerine Hollywood tarafından filmin tekrar çekileceği düşünülüyor. Günümüzde birçok filmin devamının çekildiğini düşünürsek gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biri olmuş bu filmin de bir devamının çekilme olasılığı hiç de az değil. Merakla filmin devamına ilişkin yapılacak açıklama bekleniyor.