İmplant, şuanda diş uygulamaları arasında en fazla tercih edilen uygulama olarak ön plana çıkmakta olup bir veya daha fazla diş kaybı yaşayan bireylere direkt ana dişi gibi yerleştirilen dişe verilen isimdir. İmplant fiyatları diğer diş tedavilerine göre bir tık yüksektir. Bunun sebebi ise doğal dişe en yakın sonucu İmplant ile almanızdır.

İmplant fiyatları 2019 yılında oldukça yüksek. Bunu az önce gerçek dişe büyük ölçüde benzediğine bağladık. İmplant fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının sebebi sadece bu değil. Bunun yanı sıra İmplant tedavisi yapılırken çene kemiği içerisinde bir delik açılır, ardından implant yerleştirilir ve açılan diş kökü yuvasının üzerinde bulunan diş eti bölümü tekrardan kapatılır. Bu sayede implant yerleştirilmiş olur. Zahmetli bir iş olması sebebiyle bu kadar yüksek fiyat sunulmaktadır.

İmplant Fiyatları 2019

İmplant fiyatları dişçiden dişçiye değişim göstermektedir. Bu fiyatları sosyal medya üzerinden ortalama olarak 3 – 4 firmadan aldığımız veriler sonucu belirledik. Sizler eğer İmplant yaptıracak ve İmplant fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu durumda gerek kendi dişçinizden gerek İnternet üzerinden diğer dişçilerden İmplant fiyatları ile ilgili %100 net bir bilgi alabilirsiniz. Çünkü herkesin belirlediği fiyat farklıdır bir alt veya üst limit bulunmamaktadır.

İmplant Fiyatları 2019 yılında ne kadar? Sorusu karşılığında sizlere sunacağımız bu tablo aracılığıyla İmplant fiyatları ile daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.

İmplant Fiyatları Pahalı mı?

İmplant fiyatları yapılan işlem ele alındığında oldukça değer bir şekilde belirlenmiştir. Fakat diğer alternatiflere göre pahalıdır. Çünkü diğer birçok alternatif diğer dişlerden destek alırken, implant direkt olarak çeneden destek alır. Ayrıca yapı itibarıyla süt dişiyle oldukça benzer özellikler taşır. Bu sebepten dolayı diğer tüm alternatifleri oldukça gerisinde bırakır.

Günümüzde 1.380 TL gibi ortalama bir şekilde karşımıza çıkan İmplant fiyatları ülkenin ekonomik durumu ve asgari ücret dikkate alındığında oldukça pahalı diyebiliriz. Fakat daha ucuz olması oldukça zor. Çünkü gerek yapılan işlem gerekse dişin kalitesi bu fiyatı haketmektedir.

Eğer İmplant fiyatları 2019 yazımızı tamamıyla okuduysanız ve maddi durumunuz varsa en kısa zamanda İmplant yaptırmanızı öneriyoruz. İmplant fiyatları pahalı geliyorsa, bu durumda zirkoryum gibi alternatiflere de yönelebilirsiniz. Fakat hiçbir diş uygulaması İmplant’ın yerini almayacaktır.

İmplant Fiyatları Dikkat Edilmesi Gerekenler

İmplant fiyatları dikkat edilmesi gerekenler listesi oldukça kabarık olacaktır. Çünkü dişçiden dişçiye fiyatlarda değişim meydana gelmektedir. İmplant fiyatları yaptırmadan önce herkese pahalı gelir. Fakat yaptırdıktan sonraki süreçteki rahatlama, “iyi ki yaptırmışım” demeye döner.

İmplant fiyatları 2019 yılında ortalama olarak yukarıda bahsettiğimiz gibidir. Eğer çok daha yüksek fiyatlarla yapan kurumlar varsa birebir tanımadığınız durumlarda tercih etmenizi önermiyoruz. Çünkü İstanbul’un en bilindik diş hastanelerinde dahi bu ortalama fiyatlarla implant tedavisi yapılıyor.

İmplant fiyatlarında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu, konunun sağlığınız olması. Arabanızın herhangi bir parçasında en ufak sorun meydana geldiğince binlerce lira harcamak her ne kadar gerekliyse, sağlığınızla ilgilenmenizde bir o kadar gerekli. O yüzden İmplant fiyatları yüksek gibisinden bir bahane uydurmak yerine, sağlığınıza göz kulak olun!

İmplant Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

İmplant fiyatlarının belirlenmesinde 5-6 farklı etken vardır. Tüm bu etkenler birleşerek toplam fiyatı oluşturur. İşte İmplant fiyatları nasıl belirleniyor konulu başlığımı…

1- Marka

Her sektörde ve üründe olduğu gibi marka değeri İmplant dişte de kendini gösteriyor. Şuanda Türkiye’de implant markaları oldukça fazladır. Türkiye’de bulunan söz konusu implantların çoğu Alman üretimidir. Ardından ise Amerikan, İsviçre, İtalya, İsveç, Güney Kore ve İsrail’den gelmektedir.

2- Kalite

Yine yukarıda belirttiğimiz gibi marka bilinirliği ne kadar önemliyse, markanın bilinmesi için kalite de bir o kadar önemlidir. Özellikle Türk, Alman, Amerikan ve İsviçre üretimi olan İmplant dişler oldukça kalitelidir. Tamamen titanyumdan yapılmıştır ve diğer İmplantlara göre daha yüksek ücretlerle satılır.  Fakat kaliteyle doğru orantıda ilerleyen fiyat herhangi bir şekilde faiş değildir.

3- Doktor Tecrübesi

Özel hastanelerde v.s. muayene olanlar bilir. Uzman doktor, Doçent doktor ve Profesör doktor arasından Profesöre muayene olmak isterseniz oldukça yüksek, uzmana muayene olmak isterseniz de en düşük ücretle karşılaşacaksınız. Bu İmplant fiyatlarında da geçerli. Eğer İmplant diş yapan doktor sektörde uzmanlaşmışsa, fiyatlarını normal piyasadan bir tık üzeri tutabilir. Ama eğer gerçekten diğerlerine kıyasla kaliteli ürünler üretiyor veya kaliteli ameliyatlar yapıyorsa.

İmplant Fiyatları 2019 – Güncel İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları 2019 yılında ne kadar yukarıda yer alan tabloda belirttik. Şimdi bunları teker teker inceleme altına alacağız. İşte İmplant fiyatları 2019…

Kemik İçi İmplant Fiyatları 2019

Tek silindirik implant ücreti haricinde direkt olarak kemik içi implant fiyatı 2019 yılı için ortalama 1.380 TL olarak belirlenmiştir. Buna tek silindirik implant ücreti eklenmemiştir.

Sert Doku Greftleme Fiyatları 2019

Sadece 620 TL karşılığında sert doku grefletme işlemi yaptırarak diş sağlığınızı rutin seviyeye çekebilir ve birçok rahatsızlıktan henüz daha ilk adımdayken kurtulabilirsiniz.

Overdenture İmplant Fiyatları 2019

Overdenture İmplan, kemik içi implanta kıyasla daha pahalıdır. Tek Çene 2.530 TL olarak belirlenmiştir.

İmplant Çıkarma Fiyatları 2019

İmplant takmak her ne kadar ücretliyse, çıkarmakta o kadar ücretlidir. Çünkü hem takma işlemi hem de çıkarma işlemi çok ciddi bir şekilde yapılması gereken ve hata payı olmayan işlerdir. Çene kemiğinin İmplant vidası çıkacak kadar delinmesi, tekrar kusursuz bir şekilde kapatılması; hastaya acıyı en az seviyede hissettirme çabası v.s. İmplant çıkarma fiyatları üzerinde etki gösteriyor. Yani yapılan uğraşa göre fiyatlar gayet makul seviyede diyebiliriz.

Peki İmplant çıkarmak için neler yapmalıyız? İmplant çıkarma için ilk olarak diş hekiminize giderek durumu anlatmalısınız ve şikayetlerinizi aktarmalısınız. Eğer yapacak herhangi bir şey varsa siz daha İmplant çıkarma fiyatları konusu açmadan o sizi farklı alternatiflere yönlendirebilir.

İmplant çıkarma fiyatları 2019 yılı için 540.00 TL olarak belirlenmiştir ve hemen hemen her dişçi aynı fiyatı vermektedir.

İmplant Nasıl Takılır?

İmplant nasıl takılır konusunu “İmplant Fiyatları 2019” başlığı altında kısaca ele almıştık. İmplant takılması için ilk olarak sert ve sağlıklı bir çene kemiği gerekiyor. Eğer gerekli şartları karşılıyorsanız ağzınızda İmplant vidası girecek kadar bir delik açılır ve ardından İmplant boyutu v.s. hazırlanarak yapılan küçük ameliyatla ağzınıza koyulur. Sonrasında ise bekleme süreci başlar yaklaşık olarak 1 haftalık süre içerisinde İmplant çene kemiğinize kaynaşaır ve direkt olarak ana dişiniz gibi hissiyat bırakır

İmplant Nerede Yaptırılmalı?

İmplant fiyatları ile ilgili her türlü bilgi aktarımında bulunduk. Peki İmplant nerede yaptırılmalıdır? 2019 yılı için bir yer önermemiz mümkün değil. Fakat eğer bulduğunuz yerdeki diş hastanesi ulusalsa yani çok sayıda şubesi varsa burada yaptırmanız daha güvenilir olacaktır. Bu gibi yerlerle alakalı bilgiyi ise sosyal medya hesabı yorumlarından ve  “Şikayet Var” isimli site üzerinden öğrenebilirsiniz.