Korona virüs pandemisi ile devlet bankalarınca başlatılan 6 ay ödemesiz temel ihtiyaç kredisi başvuru sonucu nasıl öğreneceğinizi yazımızda konu edindik. Sonuç sorgulama ve öğrenme detayları haberimizde.

Çin’de başlayan korona virüs (Covid-19) salgını kısa sürede dünyayı kasıp kavuran bir pandemi halini almıştı, elbette bu virüsten ülkemiz de etkilendi ve hükümet tarafından devlet bankaları aracılığı ile halkın temel ihtiyaçlarını karşılaması için bir kredi paketi devreye sokuldu. 3 bin 5 bin 8 bin ve 10 bin liralık 6 ay ödemesiz kredileri içeren bu kredi paketine halk tarafından yoğun başvuru gerçekleştirildi. İnternet ve SMS üzerinden yapılan başvuruların bir çok bölümü değerlendirildi. Devle bankalarınca ortak yapılan açıklama ile (Halkbank, Ziraat, Vakıfbank) temel ihtiyaç kredisi başvurularının yüzde 86’sı olumlu sonuçlandı.

Kredi Başvuru Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim?

Halkbank, Ziraat, Vakıfbank tarafından yapılan ortak bilgilendirme ile covid sürecinin başında hayata geçirilen Ekonomik İstikrar Kalkanı hamlesinin bir kolu olan Bireysel Temel İhtiyaç Desteği Kredisi kapsamında başvuru yapan 4,5 milyondan fazla vatandaşın hesabına 27 milyar lira tutarında kredi ödemesi yatırıldığı bildirildi. Peki sonuçlandırmayı nasıl öğrenebilirsiniz?

  • Telefon bankacılığı yöntemi ile bankaların çağrı merkezlerinden öğrenebilirsiniz, yoğunluk sonucunda ulaşama ihtimaliniz var.
  • Yoğunluk sonucunda müşteri hizmetlerine bağlanamazsanız bankaların internet sitesinden gerekli bölüme girerek TCKN ile sorgulama yapabilirsiniz ayrıca bankaların mobil uygulamaları da bir seçenek olabilir.
  • SMS yöntemi ile bilgi almayı deneyebilirsiniz.

Ziraat Bank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Linki

( https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim ) parantez içindeki linke giderek gerekli adımları kullandıktan sonra sms onayı sürecinden sonra başvuru hakkında bilgi alabilirsiniz.

HalkBank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama

Maalesef Halkbank sitesinde başvurunun sonucu sorgulamak için bir seçenek sunmadı, en kolay çözüm telefon bankacılığı seçeneğini kullanmak olacaktır.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Linki

(https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/gunlukfinans/SubesizDestekKredisiBasvuruSorgulama/BasvuruBilgileri.aspx ) linke tıklayarak gerekli bilgileri doldurmanız durumunda başvurunuzun durumu hakkında net bir bilgi alabilirsiniz.