Yakın bir zamanda ortaya çıkan ve pek çok kişinin de genel olarak peşine düştüğü imkanlardan olan hibe kredi, hayat kurtarmaya devam ediyor. Yeni detaylarla birlikte bir çok girişimciye verilen hibe kredi, herkesin de beğenisini kazanmaya devam ediyor. Bu yıla özel birbirinden farklı hibe kredi veren KOSGEB, bu sayede herkesin de iş sahibi olmasını sağılıyor.

 

KOSGEB’in genel olarak katılımcılarına verdiği hibe krediler sayesinde Türkiye’de ekonomi de gelişiyor. Her geçen gün artış gösteren bu durum sayesinde herkes rahat bir nefes alabiliyor. Aynı zamanda KOSGEB genelinde katılımcılar iyi performanslar gösterirse hibe kredi alabiliyor. Hibe kredinin alınabilmesi için kişilerin direk olarak gerekli yerlere başvuru yapması gerekiyor.

 

KOSGEB HİBE KREDİSİ NASIL ALINIR?

 

Uzun zamandır büyük merakla beklenen KOSGEB hibe kredisi için kişilerin kendi adına başvuruda bulunması gerekiyor. Başvuruda bulunan kişilerin daha sonrasında başvuruları kabul edilirse bir eğitim sürecine tabi tutulması bekleniyor. Bu eğitim süreci ile birlikte çok sayıda kişi de KOSGEB hibe kredisini almaya hak kazanıyor. Herkesin genel beğenileri arasında yer alan KOSGEB ile birlikte, hibe kredisini alanlar sadece 50 bin liraya kadar kredi alabiliyor.

 

Hibe kredisini aldıktan sonra şirketleri için harcayan ve ekonomiye can veren pek çok kişinin bu ödemelerini faturalandırması ve tamamen detaylandırarak rahat bir şekilde büyük bir adım atılmasını da sağlamış oluyor.