Yurtdışından Türkiye’ye geldiyseniz ya da yurtdışına çıkacaksanız döviz ihtiyacınız da sürekli olacaktır. Döviz şekilindeki paralarınızı güvenli bozdurmak ya da yurtdışında hesabınızdan döviz çekmek zaman zaman sizler için hayat kurtarıcı olacaktır. Bu durumdan dolayı ödemelerinizi çok rahat bir şekilde tek bir tuş ile halledebilirsiniz.

 

Uzun zamandır herkesin ihtiyacı olan dövizlere ise ulaşmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu durumdan dolayı da genel olarak herkesin çok dikkatli olması gerekmektedir. Banka ATM’lerinden rahat bir şekilde döviz çekebilmeniz için döviz veren bankalarla çalışmanızda fayda var. Zaman zaman yurtdışına çıkıyor ve konu ile ilgili olarak sıkıntılar yaşıyorsanız, dövizler sizler için hayat kurtarıcı olmaktadır. Bu durumdan dolayı da mutlaka döviz veren ATM’leri araştırmanızda fayda var.

 

HANGİ ATM’LERDEN DÖVİZ  ÇEKİMİ YAPILABİLİR?

 

Bir çok banka döviz hizmeti verse de genel olarak sadece bazı bankaların ATM’lerinden döviz çekim işlemi yapılabiliyor. Bu durumdan dolayı da her banka ATM’lerinden döviz vermiyor. Türkiye genelinde ve yurtdışında da pek çok banka ATM‘si bulunan TEB’ten çok rahat döviz çekebilirsiniz. Aynı zamanda bir dünya bankası olan ve bir çok yerde de şube bulunduran HSBC, kendi ATM’lerinden çok rahat bir şekilde döviz vermektedir.

 

Garanti Bankası ve Vakıfbank’ın da bir çok ATM’si yurtdışında ve yurt içinde hizmet vermekte, kişilerin rahat bir şekilde döviz çekmesine olanak sunmaktadır.