Transfer dönemi yaklaştıkça iddiaların ardı kesilmez oldu. Şimdi de milli yıldızımız 10 numaramız olan Hakan Çalhanoğlu için İngiltere yolcusu iddia edildi. Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Hakan attığı goller ve yaptığı asistler ile ön plana çıkmaktadır.

Hakan Çalhanoğlu

Aslen Bayburt kökenli olan Çalhanoğlu Almanya’nın Manheim kentinde doğmuştur. Daha sonra mili takım seçiminde Türkiye’yi seçen yıldız Avrupa’da bizleri gururlandırmaya devam etmektedir. Futbol kariyerinden adından Hamburg ve Bayern Leverkusen’de duyurmaya başladı. Özellikle attığı enfes frikikleri ile dikkatleri çekmeye başladı. Dortmund karşısında yaklaşık 50 metreden attığı frikik hala unutulmadı.

Milan, Hakan Çalhanoğlu'nun sözleşmesini uzatmak istiyor | Goal.com

Daha sonra dev kulüplerin radarına takılan Çalhanoğlu Almanya’dan İtalya’ya Milan kulübüne yeni bir sayfa açtı. Özellikle İbrahimoviç’in takıma katılması ile iyi ikili olarak çok iyi işlere imza atmaya başladılar. Gerek lig gerek ise Avrupa kupalarında attıkları goller ile dünya basınında yer almaya başladılar.

Çalhanoğlu kariyerinde milli takımda toplamda alt yaş grupları ile beraber 18 gol atarken kulüp kariyerinde ise 89 gol atıp bunun yanında 93 asist ile dikkat çekmektedir. 10 numara pozisyonun da etkili isim olan Çalhanoğlu diğer takımların da şimdiden radarına girmektedir.

Manchester United 10’u İstiyor

Ada ve Avrupa basınında yer alan son haberlere göre Manchester United Türk yetenek Hakan Çalhanoğlu ile anlaşmak üzere. Transfere şimdiden yüzde 70 bitmiş ile bakan spor medyası hem Çalhanoğlu için hem de Manchester United için bu transferin çok olumlu olacağını bildiriyor.

Yıllardır 10 numara pozisyonunda istenilen verimi ve istediği oyuncuyu bulamayan ekip gerek frikik gerek ise oyun görüşü ile Hakan’ı ısrarla istediği belirtmektedir. Kesenin ağzını açan ada ekibi Hakan için yaklaşık 70 milyon Euro ‘lük bütçe ayırdığı belirtilmektedir.

Hakan Çalhanoğlu sezonun ilk maçının en iyisi seçildi | Goal.com

Kulübü Milan’ın ise bu fiyata Hakan Çalhanoğlu’nu bırakacağı düşünülmektedir. Hakan’ın hayallerinden birinin İngiltere’de oynamak olduğu bilinen gerçekler arasındadır. Söylentiler zamanla imza aşamasına geldikçe bizi gururlandıran Çalhanoğlu’nun milli takımla ile de Avrupa şampiyonası ve dünya kupasında da gerekeni yapacağından şüphemiz yoktur. Yeni kariyerinde bayrağımız ile güzel yerlere gelecek olan Çalhanoğlu’nun transfer adımlarını merakla beklemekteyiz.