Tüm yarışmalarda ister istemez ortaya çıkan tartışmadır; Güçlü kim güçsüz kim konuşmaları… Güç sadece o işte en iyi olmak mıdır? Veyahut halkın gözünde veya jürilerin gözünde iyi olmak mıdır bunu tartışmak gerekir.

Son zamanların en gözde yemek yarışması olan ekranların sevilen programı Masterchef’te bu tartışmaların odağında kaldı.

Eleme potasına kim gidecek esnasında çıkan tartışmada büyüyen laflar sosyal medyayı da etkisine almaya başladı. Tartışmalara sosyal medyada ki destekçileri de eklenince laflar gündeme oturdu.

Konu Nasıl Açıldı?

Ekranlara geldiği günden beri gündemden düşmeyen Masterchef programı final aşamasına yaklaştıkça heyecan artmaya başladı. Bu hafta ilk dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım oldu.

Kaptanlığını Eray’ın yaptığı takımda Eray ile birlikte Ebru ve Serhat yer almaktadır. Dünya engelliler günü için yemek hazırlayan takımlar büyük heyecan sonunda kaybeden verilen oylar ile kırmızı takım oldu.

Ardından yapılan bireysel dokunulmazlık oyununu kaptan Eray aldı. Sonrasında yapılan oylamada eleme adayı olarak Ebru seçildi. Oylama esnasında Eray’ın sözleri dikkat çekti. Ben finalde güçlü yarışmacılar ile oynamak istiyorum bu yüzden Serhat’ı değil de Ebru seni yazmak istiyorum dedi.

Ebru Ters Çıkıştı

Eray’ın oylama esnasında Ebru ve Serhat için söyledikleri Ebru’nun sinirlerini köpürttü. Kime göre güçlü kime göre güçsüz olarak çıkıştı. Bu sözler ile beraber haksızlık yaptığını düşünen Ebru kimin güçlü olup kimin güçsüz olduğuna siz karar veremezsiniz diye belirtti.

Ardından yukarıda bekleyen yarışmacılar da bu laflara sinirlendiler. Emir ve Sefa’nın da Ebru’yu destekler yönde oldu. 3 yarışmacının kendi final üçlüsünü belirlediklerini bunları haksız konuşma olup sizin bunu kararlaştıramayacağını belirttiler.

MEHMET ŞEF SİNİRLENDİ

Eray ise bu cümlelerden sonra ben böyle düşünüyorum herkes kendi fikrinde özgürdür diye ifadelerini daha da açıkladı. Jürilerin sessiz kaldığı esnalarda diğer kadın yarışmacı olan Özgül’de Ebru’yu destekler yönde mimikler sergiledi.

KAZANAN MAVİ TAKIM OLDU

İlerleyen haftalarda kimin ne şekilde performans sergileyeceği dikkatle izlenmektedir. Ebru’nun sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım ise farklı bir tartışma oluşturdu. Acaba elendi diye çıkan yorumlar hafta sonu çekilen programı sabırsızlık ile beklenmektedir.