Bozkır’da bir Anadolu Masalı olarak izleyiciye hikâyesi özetlenen Gönül Dağı dizisi istediği sonuçları almaya başladı. Her bölümünün ayrı ayrı samimi ve sıcak bulunması karakterlerinin ise kalbe hitap etmesi aynı zamanda oyuncu performansı dizinin reyting sonuçlarını artırdı.

Adeta Anadolu insanlarını işleyen ve memleketimizden görüntüler sunan gönül dağı dizisi benzersiz bir hikâye ile TRT 1 ekranlarını süslemeye başladı. Cumartesi akşamı seyircisiyle buluşan etkileyici dizi reytinglerde istediği sonuçları da almayı başarıyor. 28 Kasım cumartesi günü dizinin 6. Bölümünün yayınlanması ile birlikte gözler reyting sonuçlarına dönmüştü. Cumartesi günlerine damga vuran dizi AB kategorisinde 7.70 reyting ile birinciliği üstlendi. Total de ise 7.47 reyting ile ikinci sıraya geçmeyi başardı.

Gönül Dağı’nın reytinglerde en büyük başarısı işte bu!

Her Kesim İçin Bir Şeyler Barındırıyor

Gönül Dağı’nın bu reyting sonuçları ülkemizin her yanından farklı kesimlerdeki insanların beğenisini kazandığı anlamına geliyor. Televizyonların sosyal statü fark etmeksizin her türden insana ulaşması sebebiyle Gönül Dağı da konuları işleyiş biçimi ile her insanı kazanmayı başardı. Anadolu’nun kültüründen, türkülerinden, şivelerinden bir parça olan dizi her kesimin beğenisini topluyor.

Gönül Dağı dizisinde Bozkır’da bir Anadolu Masalı sloganı kullanılarak üç gencin kendi hallerinde kurdukları büyük hayaller ve tüm engeller karşısında yılmadan imkânsızlığı başarma hikâyeleri oldukça ilgi görüyor. Aynı zamanda memleketin güzellikleri işlenen diziyi memleket hasreti çekenler de büyük bir hasretle izliyor.

Gönül Dağı nerede çekiliyor? TRT'de yayınlanan Gönül Dağı dizisinin konusu

Bozkır’da bir Anadolu Masalı olarak seyircisiyle buluşan Gönül dağı dizisinde memleket türküleri de göze çarpıyor. Anadolu kültürü türkülerle izleyenleri mest ediyor. Hem etkili hikâyesi hem de oyunculuk performansı ile her hafta cumartesi akşamları seyirciyi ekrana kitleyen dizi reyting sıralamasında da oldukça iyi sonuçlar elde ediyor.

Anadolu Hikâyeleri Oldukça Sevildi

Anadolu’nun sevilen masalsı hikâyelerini ve unutulmaya yüz tutmuş efsanelerini de barındıran dizi oldukça beğeni topladı. Dizinin yapımcılığını ise Ferhat Eşsiz üstlenirken yönetmenliğini de Yahya Samancı yapıyor. Bozkırın kalemi olarak isimlendirilen Mustafa Çitçi’nin öykülerinden esinlenerek hazırlanıyor.

TRT1 dizisi Gönül Dağı nerede çekiliyor? Gönül Dağı konusu ne, oyuncuları  kimler? - Medya Haberleri

Başarılı oyuncu kadrosunda Erdal Cindoruk, Ecem Özkaya, Feyza Işık, Ferdi Sancar, Semih Ertürk, Nazlı Pınar Kaya. Hüseyin Sevimli, Cihat Süvarioğlu gibi isimler bulunuyor. Başarılı dizinin 7. Bölümü izle 5 Aralık cumartesi akşamı seyircisiyle buluşacak.