Türkiye bankacılık sektöründe her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Uzun zamandır herkesin genel tercihleri arasında yer alan bu süreç ile birlikte çok sayıda kişi de krediler sayesinde rahat nefes almaya devam ediyor. Rahat alınan krediler sayesinde herkesin genel olarak KOSGEB’i tercih etmesi ekonomik açıdan da değişimlerin yaşanmasına neden oluyor.

 

Türkiye’de genel olarak hareketliliğin artması ve ekonomik canlılığın gün yüzüne çıkması için hibe krediler verilmeye devam ediliyor. Birbirinden farklı yeni krediler veren KOSGEB sadece belli bir noktaya kadar yetebiliyor. Gerekli eğitimleri aldığı halde büyük bir başarı gösterenlere sadece KOSGEB kredisinin verildiğini belirten uzmanlar, daha sonrasında iş kurmak isteyenlerin belli kontenjanlar nedeniyle kredi alamadığını belirtiyor. Bu durumdan dolayı da genel olarak bankalara da başvuruda bulunabilineceğini belirten uzmanlar, en kısa zamanda konu ile ilgili olarak açıklamaların yapılması gerektiğini belirtiyor.

 

BANKALARDAN HİBE KREDİ VERİLEBİLİYOR

 

Esnaflara özel farklı bir fon oluşturan ve bu noktada da genel olarak herkesin beğenisini kazanan Halkbank’ası ve Ziraat Bankası herkesi memnun ediyor. Esnaflara özel birbirinden farklı yeni fonlar oluşturarak hibe kredi veren bankalar, işin temelinin iyi olması için çaba sarf ediyor.

 

Temeli sağlam ve ekonomik olarak güçlü işletmelerin yer almasını ve piyasada büyümesini destekleyen bankalar, bu işletmelerin büyümesinin ardından ise kendilerinin kredi verebileceğini ve işletmelerle birlikte büyüyebileceklerini ifade ediyor.