Olay Yalova’da meydana geldi 60 yaşındaki Hüseyin Aksüt şort giydiği gerekçesiyle üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Beril Nisa Aydın’a saldırarak darp etti.

Geçtiğimiz günlerde olay Yalova’nın Atakent Mahallesi’nde gerçekleşti, kedisini veterinere götürmek isteyen Beril Nisa Aydın şehir eşkıyası Hüseyin Aksüt’ün ”Neden şort giyiyorsun?” sözlerinin ardından saldırısına uğradı. Türkiye’nin en başarılı üniversitelerinden biri olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) hazırlık sınıfı öğrencisi Beril Nisa Aydın ’’Hâlâ olayın şokunu yaşıyorum. Şikayetçiyim, sonuna kadar mücadele edeceğim’’ dedi.

Bana, ”Kaç yaşındasın?” diye sordu

Olayı kendi ifadeleri ile anlatan B. Nisa Aydın Kısa bir süre önce gözleri görmeyen yavru kedi bulmuştum. Onu her hafta veterinere götürüp tedavisini yaptırıyorum. Dün yine tedavisi için evden çıkarak minibüs durağına doğru yürümeye başladım. O sırada 60 yaşlarında adamın biri önümde durdu. Ben dedem ve anneanem ile yaşıyorum. İlk başta dedemin arkadaşı olabileceğini, bir şeyler soracağını düşündüm. Bana, ”Kaç yaşındasın?” diye sordu. 20 yaşımda olduğumu söyledim. Ardından şortumu işaret ederek, ”Sen bunu giyemezsin” dedi ve bana çıkıştı. Bu sözleri sarfettiğinde onun niyetini anladım diyen Aydın, “Siz kimsiniz? Bana karışamazsınız, ben istediğimi giyerim dediğimde o da sürekli ‘Sen bunu giyemezsin’ deyip durdu. Ardından ‘Evet ben karışırım, bana soracaksın’ ifadeleri ile beni tahrik etmeye başladı.Sol kolumu tuttu ve peş peşe yüzüme vurmaya başladı. Olayın şoku ile kendimi düşünmek yerine o an yavru kediye bi rşey oldu mu diye baktım. ”Yapma çantamda yavru kedi var” dedim. Beni bırakmayınca da yardım edin diyerek çığlık atmaya başladım. Duraktaki minibüs şöforleri koşarak adamı durdurdular.

“Akli dengesi yerinde olmadığı ve raporu olduğu söylendi.”

Beril sözlerine şöyle devam etti “Bana akli dengesi yerinde olmadığı ve raporu olduğu söylendi. Raporu görmek isteğimi belirttim. Getirilen raporun 2015 yılında alındığı ve 1 yıl geçerliliği olduğu ortaya çıktı. Daha sonra hiç yenilenmemiş. Ailesi kontrole götürmemiş. Tedavi ettirmemişler. Toplum içine çıkarılması sakıncalı biri.”